موج
کدخبر : ۳۷۴۷۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374719

رییس پلیس راه استان همدان خبر داد

رییس پلیس راه استان همدان با اشاره به اهمییت رعایت اصول ایمنی در رانندگی از تصادفی در جاده نهاوند-کنگاور با 4 زخمی و 2 فوتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سرهنگ رضا عزیزی​، رییس پلیس راه استان همدان با اشاره به 4 زخمی و 2 فوتی بر اثر تصادفی در نهاوند توضیح داد: یک دستگاه سواری پژو با ۶ سرنشین در مسیر نهاوند - کنگاور در حال تردد بود که در بخشی از جاده که نیوجرسی بین ۲ لاین وجود ندارد اقدام به گردش به چپ برای ورود به لاین مخالف و منطقه «دهفول» می کند.

سرهنگ رضا عزیزی گفت: این سانحه فوتی ساعت ۵۰ دقیقه بامداد امروز به علت رعایت نکردن حق تقدم از سوی راننده سواری پژو هنگام گردش به چپ اتفاق افتاد که سبب مرگ همسر راننده و یک کودک شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه خودروها از این نقطه به عنوان دوربرگردان استفاده می کنند در هر دو جاده رفت و برگشت پیش از رسیدن به این نقطه سرعتکاه پیش بینی شده اما شواهد گویای این است که راننده کامیون بدون کاستن از سرعت خود از روی سرعتکاه عبور کرده سپس با پهلوی سواری پژو برخورد می کند.

سرهنگ عزیزی با بیان اینکه کامیون به علت سرعت بالا حدود ۲۴ متر سواری را به سمت جلو می کشد افزود: در حال حاضر بیشتر سوانح از رخ به رخ به جلو به پهلو تغییر کرده در حالیکه تلفات تصادف رخ به رخ به علت وجود سپر، بدنه، شاسی و موتور بسیار کمتر از جلو به پهلو است.

وی ادامه داد: جاده نهاوند - کنگاور به طول ۲۵ کیلومتر یکی از حادثه خیزترین جاده های برون شهری این استان به شمار می رود که بخشی از این راه تعریض شده و بخش دیگری نیز در حال اجرای عملیات عمرانی برای تبدیل شدن به بزرگراه است.

رییس پلیس راه با بیان اینکه بیشتر سوانح این جاده منجر به تلفات گروهی می شود افزود: هر ساله بیش از ۱۵ نفر در این مسیر پر حادثه جان خود را از دست می دهند بنابراین یکی از نیازهای اصلی این مسیر تبدیل شدن به بزرگراه و پیش بینی زیر گذر در سه راهی دهفول است.

سرهنگ عزیزی، وجود مناطق مسکونی در حاشیه جاده نهاوند - کنگاور، فراوانی تردد روستائیان و بالا بودن سرعت خودروها در قسمت بزرگراه این مسیر را از علل بالا بودن آمار سوانح و تلفات جاده ای در این جاده دانست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها