موج
کدخبر : ۳۷۴۰۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374079

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به موفقیت های اخیر دانشمندان هسته ای کشور در افزایش غنی سازی اورانیوم به میزان ۶۰ درصد اشاره و گفت: این موفقیت بزرگ برگ برنده ای برای تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی، در برابر زیاده خواهی و امتیاز گیری دشمن خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در برنامه کلام آدینه سیمای مرکز استان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و شروع ایام روزه داری مسلمین، افزود :خداوند در آیه ۱۳۹ از مبارکه سوره آل عمران خطاب به مسلمانان میفرماید: در برابر دشمن سست نشده و از مصیبتهای وارده غمگین نباشید، شما برتر خواهید بود مشروط بر اینکه مومن باشید.

امام جمعه ایلام به جایگاه ویژه فعلی جمهوری اسلامی در مقایسه با کشور آمریکا اشاره و اظهار داشت: جمهوری اسلامی با پشت سر گذاشتن سختی های فراوان، اکنون در جایگاه ۱۶ علمی دنیا قرار گرفته و از نظر اقتصادی نیز جزو کشورهای نسبتا خوب جهان قرار دارد.

حجت الاسلام کریمی تبار با تاکید بر نقش تاثیرگذار جمهوری اسلامی در منطقه،تصریح کرد: با وجود تحریم های گسترده علیه کشو، توان دفاعی ما در جایگاهی است که ابر قدرت آمریکا سر تسلیم فرود آورده و در مقابل ما توانی ندارد.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه کشور دارای ضعف مدیریت جهادی است، اظهار داشت: مردم باید تلاش کنند در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو بهترین گزینه ای که می تواند خادم آنها باشد انتخاب کنند.

حجت الاسلام دکتر کریمی تبار در ادامه به حجم زیاد منابع خدادادی کشور اشاره و خاطرنشان کرد:چنانچه مدیریت صحیحی بر این منابع غنی حاکم و نیز اخذ مالیات ها عادلانه صورت گیرد هیچ فقیر و یا بیکاری در کشور باقی نخواهد ماند.

وی در ادامه با بیان تلخ کامی های مذاکرات قبلی با کشور آمریکا و مساله برجام، تصریح کرد: در مقابل پرداخت نقدی تمام خواسته های آمریکا، وعده های نسیه آنها برای کشور ما باقی ماند.

حجت الاسلام دکترکریمی تبار اقدام مثبت مجلس شورای اسلامی در کاهش تعهدات برجامی و نیز توافق با کشور چین را حائز اهمیت دانست و افزود: این اقدامات خط قرمزی همیشگی بر داشتن ارتباط با کشورهای اروپایی و آمریکا محسوب می شد، درصورتی که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده این کشور در بدترین بحران اقتصادی طی ۹۰ سال گذشته قرار دارد.

وی تاکید کرد:برخی ها در داخل اصرار دارند فشار ۱۵۰۰ نوع تحریم مختلف آمریکا علیه کشور را طی ۱۰۰  روز می توان به طور کامل برداشت، معلوم می شود آنها از وعده های ۱۰۰ روزه گذشته خود درس نگرفته و دشمن را نشناخته اند.

امام جمعه ایلام  به معضلات گسترده اقتصادی کشور آمریکا اشاره و اظهار داشت: بنابر اظهارات ریاست جمهوری فعلی آمریکا خروج این کشور از بحران اقتصادی و کاهش آمار بیکاری زمانبر و ۸ ساله خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه آمریکای فعلی ابرقدرت گذشته نیست، و دارای مشکلات بیشمار داخلی است،ادامه داد: بایستی نظارت کافی مسئولین امنیتی کشور، بر تیم مذاکره کننده صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها