موج
کدخبر : ۳۷۳۹۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373964

مدیر کل تامین اجتماعی کردستان گفت: در راستای تحقق شعار سال سازمان تامین اجتماعی قانون بخشودگی جرائم کارگاههای صنفی، تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف انجام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سیدصلاح قریشی صبح امروز پنجشنبه در نشست شورای  گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کردستان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال سازمان تامین اجتماعی قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارگاههای صنفی، تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف انجام شد.

مدیر کل تامین اجتماعی کردستان افزود: برای این بخشودگی شرایطی درنظر گرفته شده تا کارفرمایان بتوانند از این بخشودگی بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه حجم مطالبات وسیعی در استان داریم، خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی در سنوات اخیر از قوانین و اهرم فشاری که برای دریافت و پیگیری مطالبات داشت،  استفاده نکرد چرا که معتقدیم کارگاههای تولیدی، خدمات و اصناف با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند اما حجم مطالبات افزایش یافت.

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان خاطرنشان کرد: قانون بخشودگی جرائم فرصتی است تا کارگاهها اقدام کنند و از این قانون بهره‌مند شوند.

قریشی اضافه کرد: حفظ اشتغال و یا افزایش اشتغال در کارگاه‌های تولیدی و صنعتی طی طول یکسال لازمه تقسیط حق بیمه تامین اجتماعی است که باید حق بیمه را به صورت قسطی در طول یکسال پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: کارگاههایی که می خواهند از قانون بخشودگی و تقسیط حق بیمه استفاده کنند تا 31 تیرماه 1400 فرصت دارند با ثبت نام در سامانه خدمات غیرحضوری مشمول این طرح شوند و عدم مراجعه به این سامانه به منزله انصراف است.

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی در کشور 42 میلیون مخاطب دارد، بیان کرد: هدف ما ارائه خدمات غیرحضوری است تا از شیوع و گسترش کرونا جلوگیری شود و اکنون 30 خدمت اصلی سازمان به مخاطبین به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها