موج
کدخبر : ۳۷۳۹۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373953

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از پایین آمدن سن مبتلا و درگیری افراد 30 تا 40 ساله خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج البرز، مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز،گفت: متاسفانه وضعیت بیماری کرونا در البرز مساعد نیست، بیش از هزار بیمار در مراکز درمانی بستری هستند و آمار مراجعین نیز همچنان رو به افزایش است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اینکه طی روز گذشته ۳ هزار البرزی به مراکز درمانی استان مراجعه و تست کرونا دادند، اظهار کرد: تست نیمی از این آمار مثبت اعلام شده است و ۱۴۰ نفر نیز با علائم کرونا و حال نامساعد بستری شدند.

وی  با بیان اینکه تاکنون  وضعیت بالاتر از قرمز به صورت رسمی در کشور اعلام نشده ، افزود: شرایط به این شکل ادامه پیدا کند اوضاع وخیم تر خواهد شد؛ تنها راه فعلی رعایت اصول بهداشتی اعلام شده توسط مردم و شهروندان است.

این مقام مسؤول در خصوص سن مبتلایان کووید ۱۹ در استان، یادآور شد: در موج های قبلی کرونا در البرز سنین پایین نوع شدید بیماری کووید ۱۹ را مبتلا نمی‌شدند اما اکنون عوارض بیماری در جوانان و افراد بین ۳۰ تا ۴۰ سال بیشتر شده است ضمن آنکه سن بیشتر فوتی‌ها  بالای ۶۰ سال است.

بابایی با اشاره به اینکه شیوه رعایت دستورالعمل‌ها توسط مردم و ادارات هنوز قابل قبول نیست، بیان کرد: در این شرایط خریدها‌ی غیر ضروری و رستوران رفتن هیچ معنایی ندارد، هم صنوف متخلف و هم مردمی که درک درستی از وضعیت ندارند باید تغییر رویه دهند.

وی در پایان تصریح کرد: برای قطع زنجیره و کنترل بیماری کرونا باید میزان رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌ها توسط مردم و ادارات، صنوف و مسؤولان به بالای ۹۰ درصد برسد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها