موج
کدخبر : ۳۷۳۸۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373899

تورج همتی:

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی: وجود نقص در خودرو منجر به ایجاد خطر، افزایش مصرف سوخت و به تبع آن افزایش انتشار آلاینده‌ها می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، تورج همتی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: ۶۴ درصد آلودگی هوای شهر مشهد مرتبط با منابع متحرک و نظارت بر نحوه عملکرد این مراکز از سوی کارشناسان حفاظت محیط زیست، به صورت مستمر صورت می‌پذیرد.

 تورج همتی در ادامه بیان کرد: در زمینه بهبود کیفیت هوا، توجه به خروجی خودرو‌ها و دقت در معاینه فنی خودرو و تست آلایندگی خودرو‌ها و سنجش گاز‌های خروجی با نظارت زیست محیطی برای این است که خودرو‌ها استاندارد‌ها و الزامات زیست محیطی را رعایت کنند و از آلودگی هوا کاسته شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به این موضوع مهم اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون هوای پاک، خودرو‌های فاقد معاینه فنی مشمول پرداخت جریمه هستند، هر خودرو طی یک برنامه مدون در طول دوره حیات خود از لحاظ آلودگی و در بعضی موارد از دیدگاه ایمنی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا در صورت وجود نقص که منجر به ایجاد خطر، افزایش مصرف سوخت و به تبع آن افزایش انتشار آلاینده‌ها می‌شود، از تردد آن جلوگیری می شود.

همتی در خاتمه بیان کرد: در حال حاضر ۵۰ مرکز معاینه فنی خودرو‌های سبک با ۷۳ خط و ۱۰ مرکز معاینه فنی خودرو‌های سنگین در سطح استان درحال فعالیت هستند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها