موج
کدخبر : ۳۷۳۸۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373837

مدیر آبفای تیران و کرون خبر داد:

مدیر آبفای تیران و کرون از اجرای مرحله سوم آبرسانی به مجتمع 41 روستایی شهرستان تیران و کرون با اجرای 7 کیلومتر خط انتقال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سعید عابدینی با بیان اینکه اجرای این طرح در واپسین روزهای سال 99 آغاز شد، اظهار داشت: از دهم اسفند ماه سال گذشته عملیات آبرسانی به روستای قلعه ناظر که بخشی از مجتمع 41 روستایی شهرستان تیران و کرون است، آغاز شده و تاکنون بیش از 3500 متر از خطوط انتقال به اجرا درآمده است.

وی هدف از اجرای این طرح را ارتقای کمی و کیفی  آب شرب ساکنان روستای قلعه ناظر برشمرد و اظهار داشت: هم اکنون آب شرب این روستا از طریق منابع محلی تامین می شود که با بهره برداری از این طرح آب شرب 2275 نفر از ساکنان این روستا از سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ تامین خواهد شد.

مدیر آبفای تیران و کرون با تاکید بر لزوم تامین پایدار آب شرب روستای قلعه ناظر اظهار داشت: پیش بینی می شود این طرح در خرداد ماه سال جاری به بهره برداری برسد.

عابدینی با بیان اینکه از سال 1384 آبرسانی به  مجتمع 41 روستایی تیران و کرون در دستور کار قرار گرفت خاطر نشان ساخت: از آن زمان تا پایان سال گذشته   34 روستا در مجتمع 41 روستایی تیران و کرون تحت پوشش سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه با اجرای 8 کیلومتر خط انتقال دیگر، تمام 41 روستاهای این مجتمع از آب طرح اصفهان بزرگ بهره مند می شوند، تصریح کرد: با اجرای این عملیات، روستاهای کردعلیا، کرد سفلی، دولت آباد، دره بید، گن هران و تقی آباد در مجتمع 41 روستایی تیران و کرون از سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ برخوردار می شوند.

مدیر آبفای تیران و کرون با بیان اینکه مرحله سوم طرح آبرسانی به مجتمع 41 روستایی، با مشارکت دهیاری روستای قلعه ناظر اجرایی شده است ، ابراز امیدواری کرد با تامین اعتبارات لازم،  مرحله بعدی این طرح که آبرسانی به 6 روستای باقی مانده در این مجتمع است نیز آغاز شود .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها