موج
کدخبر : ۳۷۳۶۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373615

نرگس عسگری گفت:

مدیرکل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری اظهارداشت: سالمندان ساکن در مراکز نگه‌داری در دو مرحله با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد واکسینه شدند.

به گزارش خبرگزاری موج چهارمحال و بختیاری، نرگس عسگری مدیرکل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سالمندان ساکن در مراکز نگه‌داری در دو مرحله با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد واکسینه شدند، گفت در این زمینه هیچ مشکلی وجود نداشت.

وی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا کلیه مراکز نگه‌داری شبانه‌روزی زیر نظر سازمان بهزیستی در قرنطینه کامل قرار گرفتند.

عسگری عنوان کرد: ممنوعیت ملاقات با مددجویان اعمال شد اگرچه که برای آن‌ها سخت بود اما به دلیل حفظ سلامت این عزیزان خانواده‌ها اجازه ملاقات با آن‌ها را ندارند.

وی افزود: جامعه هدف بهزیستی به دو گروه مددجویانی که در منزل و آن‌هایی که در مراکز زیرمجموعه بهزیستی نگه‌داری می‌شوند، تقسیم می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: پذیرش مددجویان محدود شد و در شهرهای قرمز و نارنجی پذیرش ممنوع شد، در نهایت نیز افراد جدیدی که پذیرش می‌شوند 14 روز قرنطینه کامل دارند و بعد وارد محل عمومی حضور دیگر مددجویان می‌شوند.
نرگس عسگری خاطرنشان کرد: تب‌سنجی به صورت مرتب در کلیه مراکز در حال انجام است و دائما به لحاظ کرونا مددجویان مورد غربالگری قرار می‌گیرند.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد سالمندان ساکن در مراکز نگه‌داری در دو مرحله واکسینه شدند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشت.
عسگری یادآور شد: در مرحله بعد معلولین ساکن در مراکز نگه‌داری واکسینه خواهند شد.
وی بیان کرد: یارانه‌های مخصوص کرونایی به حساب مراکز نگه‌داری مددجویان واریز شد تا مشکلی به جهت تامین اقلام بهداشتی نداشته باشند.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در سال 1400 یارانه مددجویانی که در منزل نگه‌داری می‌شوند دو برابر می‌شود و یارانه کرونایی نیز مرتبا به حساب آن‌ها واریز شده و می‌شود.
عسگری اظهار داشت: 6 میلیارد ریال اعتبار جهت کمک‌ها موردی خارج از مبالغی که در حیطه کرونا به حساب مددجویان ریخته شد، به صورت نقدی بین مددجویان توزیع شد.
وی افزود: بیش از 10 هزار بسته کمک معیشتی در طی دوران شیوع کرونا در بین جمعیت هدف بهزیستی توزیع شد.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: اقلام بهداشتی به همراه کمک هزینه در بین کودکان کار و خانواده‌های آن‌ها توزیع شد.
عسگری عنوان کرد: در جامعه معلولان ساکن در مراکز نگه‌داری هیچ موردی از ابتلا به کرونا دیده نشد و در سالمندان سه مورد ابتلا مشاهده که خوشبختانه بهبودی حاصل شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها