موج
کدخبر : ۳۷۳۴۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373470

بهلول تکلوی خبر داد:

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: پوشش حداکثری مایه کوبی دام های منطقه برعلیه بیماری های مختلف دامی قبل از کوچ عشایر در حال اجرا می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهلول تکلوی ، مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل در بازدید از طرح های واکسیناسیون دامپزشکی در قشلاقات انگوت گفت: پوشش حداکثری مایه کوبی دام های منطقه برعلیه بیماری های مختلف دامی قبل از کوچ عشایر در حال اجرا می باشد و این مهم منجر به ایمنی پایدار دام ها در برابر بیماری های مختلف دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام  و نیز پیشگیری از شیوع این بیماری ها در منطقه می شود که بدین منظور پیش بینی واکسن مورد نیاز انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با تمهیدات انجام شده هیچ مشکلی از نظر تامین انواع واکسن و داروهای دامپزشکی در استان اردبیل وجود ندارد

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با بیان اینکه قشر عشایر در اقتصاد کشاورزی و دامپروری، تولید ملی و امنیت غذایی حائز اهمیت ویژه ای می باشند برنامه ریزی برای ارائه خدمات مطلوب به این قشر از جامعه را از برنامه های اصلی این اداره کل عنوان کرد.

تکلوی ادامه داد: به جهت بهادار شدن اکثر واکسن های دامی در تلاش هستیم ضمن رایزنی با مراکز مایه کوبی بخش خصوصی دامپزشکی دام های مناطق مختلف استان را برعلیه بیماریهای مختلف دامی مایه کوبی نماییم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها