موج
کدخبر : ۳۷۳۰۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373071

ناظر گمرکات مازندران خبر داد:

ناظر گمرکات مازندران از صادرات 418 هزار و 686 تن انواع کالا از گمرکات استان مازندران به کشورهای اورآسیا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علی یوسفی منش با اعلام این خبر اظهار داشت: طی سال 99 بیش از یک میلیون و 774 هزارتن کالا به ارزش 324 میلیون و 118 هزار دلار بین ایران و کشورهای حوزه اتحادیه اقتصادی آسیا از طریق گمرکات مازندران، کالای تجاری مبادله شد.

وی ادامه داد: همچنین در همین مدت 418 هزار و 686 تن انواع کالا از گمرکات استان مازندران به کشورهای  اورآسیا صادر شد که شامل فرآورده های لبنی، مواد پلاستیکی، سیمان و مواد معدنی، ماهی، چوب و تخته، گل و گیاه، آهن آلات و... به ارزش 37 میلیون و 671 هزار دلار بوده است که نسبت به سال 98 از نظر ارزشی رشد 14 درصدی را نشان می دهد.

ناظر گمرکات استان مازندران گفت: همچنین 935 هزار و359 تن انواع کالا شامل غلات، چربی ها و روغن ها، چوب، کاغذ و مقوا، ماشین آلات و... به ارزش 286 میلیون و 445 هزار دلار از کشوره حوزه اتحادیه اورآسیا از طریق گمرکات مازندران وارد کشور شده است.

وی با بیان اینکه کشورهای اوراسیا شامل روسیه، قزاقستان، ارمنستان، قرقیزستان و بلاروس است، تصریح کرد: موافقتنامه موقت تجاری ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا از ۵ آبان ۱۳۹۸ اجرایی و تخفیفات تعرفه ای نیز در حوزه صادرات و واردات اعمال شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها