موج
کدخبر : ۳۷۳۰۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373024

محمود امانی بنی:

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی اعلام کرد: ناظران سلامت با توجه به قرمز شدن شهر مشهد و آغاز موج چهارم کرونا بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن‌های فرودگاه نظارت جدی دارند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمود امانی بنی مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: بدلیل شروع موج چهارم کرونا و اعلام وضعیت قرمز در استان، آزمایشگاه ویژه تست پی. سی. آر کرونا و گروه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، به منظور گرفتن تست از مسافران پروازهای خارجی، در فرودگاه مشهد مستقر شده‌ است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی در ادامه گفت: هم‌اینک پروازهای خارجی فرودگاه مشهد در سه مسیر ترکیه، قطر و عراق انجام می‌شود که با توجه به شیوع ویروس کرونا از مسافران ورودی پروازهای خارجی تست گرفته می‌شود.

وی در مورد تعدادمسافرین نیز بیان کرد: قبل از شیوع کرونا روزانه ۴۰ هزار مسافر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد جابه‌جا می‌شدند و این فرودگاه ۵۴۰ هکتاری پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور بود که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرت‌ها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شد.

محمود امانی بنی تاکید کرد: استفاده از ماسک توسط مسافران و کارکنان در ترمینال‌ها، لازم بوده و نظارت‌ بر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز تشدید شده‌ است.

وی در خاتمه افزود: ناظران سلامت با توجه به قرمز شدن شهر مشهد و آغاز موج چهارم کرونا بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن‌های فرودگاه نظارت جدی دارند و استمرار گندزدایی و ضدعفونی کردن ترمینال‌ها و خودروهای سرویس دهنده شرکت‌های هندلینگ نیز با نظارت بیشتر و فوق العاده پیگیری می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها