موج
کدخبر : ۳۷۳۰۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373022

حسن خلج طهرانی گفت:

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس از افزایش تولید و ارزش صادرات محصولات تولیدی در سال 1399 نسبت به سال 1398 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسن خلج طهرانی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس را دارای مزایای متعدد اقتصادی برای تولیدکنندگان است و با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و تسهیل در امر تولید و صادرات توانستیم علی‌رغم تمام فشارهای خارجی به‌تبع اعمال تحریم‌های ظالمانه، شاهد جهش تولید و صادرات هستیم.

وی با اشاره به این‌که میزان تولید محصولات در سال 1398، 6 میلیون و 446 هزار و 310 تن بوده است، افزود: با همت و کار شبانه‌روزی تمام کارکنان شاغل در این منطقه این رقم در سال 1399 به هفت میلیون و 419 هزار و 157 تن رسید که رشدی نزدیک به 15 درصد را نشان می‌دهد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس از افزایش صادرات محصولات در این منطقه عظیم اقتصادی نسبت به سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: ارزش صادرات ما در سال 1399 قریب به یک میلیارد و 296 میلیون دلار بود که در این بخش نیز شاهد رشدی 70 میلیون دلاری را شاهد بوده‌ایم.

وی با اشاره به این‌که در سال جاری نیز تمام ارکان مدیریتی در راستای جذب سرمایه‌گذار جدید و بهبود زیرساخت‌های منطقه تمام تلاش خود را خواهند کرد، افزود: اهمیت منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در بازتعریف تسهیلات کلان سرمایه‌گذاری به‌خصوص در بخش زمین، انرژی و تعرفه‌های گمرکی است که با توسعه آن، ظرفیت سرمایه گذاری داخلی بیش‌ازپیش افزایش می‌یابد و وظیفه‌ی ما ایجاد بستر مناسب برای ورود سرمایه‌گذاران است.

خلج طهرانی در پایان به وضعیت ویژه‌ی کشور در مواجهه با موج چهارم شیوع ویروس کرونا نیز اشاره کرد و گفت: از تمام همکارانم که در شرایط خاص ایجاد شده به‌تبع شیوع ویروس کرونا همچنان در حال کار جهادی هستند، کمال تشکر و قدردانی دارم و امیدوارم مأموریت سنگینی را که در ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای حرکت صحیح فرآیند تولید بر دوش داریم به‌خوبی انجام دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها