موج
کدخبر : ۳۷۳۰۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373005

فاطمه نوروزیان مطرح کرد:

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تمام شهرستان‌های استان در کل شاخص ها، به ویژه شناسایی موارد مثبت و بستری‌ها، افزایش صعودی دارند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه در هفته گذشته شمار مراجعان سرپایی به مراکز درمانی در مقایسه با هفته ما قبل، بیش از صد در صد افزایش داشت، افزود: در این مدت آزمایش‌های غربالگری ۲۶ و موارد شناسایی مثبت ۴۵درصد بیشتر از هفته قبل بود.

نوروزیان با بیان اینکه تمام شهرستان‌های استان در کل شاخص ها، به ویژه شناسایی موارد مثبت و بستری‌ها، افزایش صعودی دارند، اظهار کرد: چهار شهرستان استان شامل پارسیان، بندرلنگه، حاجی آباد، بندرعباس و جزیره کیش به نسبت جمعیت، بیشترین شمار شناسایی موارد مثبت را داشتند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: قدرت سرایت بسیار بالای این بیماری با سوش جدید حتی در فضاهای باز، و امکان ابتلا دوباره برای همه کسانی که قبلا مبتلا شده اند از نکات بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط رعایت دقیق و کامل قرنطینه بیماران و اطرافیان آن‌ها بسیار ضروری است، تصریح کرد: امیدوارم مردم با استفاده از خریدهای اینترنتی و کاهش رفت و آمدها، در کنترل این بیماری کمک کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته با بستری شدن  ۷۴بیمار جدید، شمار آنها در بیمارستان‌های استان به ۲۵۵ نفر رسید، اضافه کرد: از این شمار ۴۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال ۷ نفر از آنها وخیم است.

نوروزیان با  اشاره به اینکه ۳۸۷۶ بیمار نیز در منزل قرنطینه هستند، عنوان کرد: در شبانه روز گذشته با جان باختن دو نفر دیگر از هم استانی‌ها بعلت ابتلا به کرونا، شمار جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۷۴نفر افزایش یافت.

وی در پایان اظهار کرد: جان باختگان یک مرد ۶۹ساله و یک خانم ۵۹ساله، هر دو از بندرعباس بودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها