موج
کدخبر : ۳۷۲۸۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372801

ابراهیم رضایی‌نیک:

دبیر چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی بیان کرد: حوزه تحقیق در عملیات دارای قدمتی طولانی است و این کنفرانس به عنوان یکی از بسترهای توسعه علم و هم‌افزایی در رشته هایی همچون علوم ریاضی، مهندسی در موضوعات صنایع،کامپیوتر، برق، عمران و مدیریت صنعتی، مدیریت بازرگانی، کشاورزی و علوم پزشکی می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ابراهیم رضایی‌نیک دبیر چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات اعلام کرد: حوزه تحقیق در عملیات ( Operations Research ) دارای قدمتی طولانی است و بیشتر متن‌ها، تاریخچه رسمی آغاز فعالیت در این حوزه را به تلاش‌های دانشمندان علوم ریاضی و فیزیک در بررسی مسائل نظامی در جنگ جهانی دوم نسبت می‌دهند.

دبیر این کنفرانس افزود: از آن زمان تاکنون، این حوزه رشد قابل توجهی در زمینه‌های متعددی هم‌چون توسعه نظریه‌ها و مدل‌ها، ابداع الگوریتم‌های حل، توسعه نرم‌افزارهای آموزشی و تجاری یافته است.

وی بیان کرد: ایجاد رشته‌های دانشگاهی مرتبط با این موضوع در مقاطع مختلف تحصیلی، تأسیس انجمن‌های حرفه‌ای، گسترش انتشارات در قالب کتاب، مقاله، برگزاری کنفرانس، گسترش کاربردهای واقعی در حوزه‌های صنعتی و خدماتی بیان‌گر جذابیت این موضوع از جنبه‌های نظری و کاربردی است.

رضایی نیک در ادامه بیان کرد: در حال حاضر کنفرانس‌ها به عنوان یکی از بسترهای توسعه علم و هم‌افزایی صاحب‌نظران دانشگاهی، صنعتی و خدماتی در این رشته است و هر ساله در دنیا، کنفرانس‌های مرتبط با این موضوع در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

وی افزود: در کشور ما نیز در ۲ دهه اخیر، کنفرانس بین‌المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات، هر ساله به همت این انجمن و با مشارکت دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و صنعتی برگزار می‌شود و بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته، دانشگاه سجاد مشهد از تاریخ ۲۷ تا ۲۹ مهرماه سال جاری میزبان برگزاری چهاردهمین دوره این کنفرانس به صورت مجازی است.

دبیر کنفرانس بین المللی به موارد و موضوعات اشاره کرد و بین داشت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته برای ایجاد انگیزه علمی بین دانشجویان رشته هایی همچون علوم ریاضی، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی عمران، مدیریت صنعتی، مدیریت بازرگانی، کشاورزی و علوم پزشکی در قالب انجام مسابقات مختلف در نظر گرفته شده است.

کنفرانس  تحقیق در عملیات

وی تصریح کرد: همچنین برخی از مهمانان این کنفرانس تجارب مدیریتی و تحقیقی خود را در اختیار شرکت کنندگان و دانشجویان قرار خواهند داد و با هماهنگی صورت گرفته تمامی مقالات پذیرفته‌شده در این کنفرانس در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه خواهد شد، همچنین پیرو توافق انجام شده کمیته علمی کنفرانس با نشریه Iranian Journal of Numerical Analysis and Optimization (نشریه بهینه‌سازی و آنالیز عددی دانشگاه فردوسی مشهد)، ‌مقالات منتخب این دوره پس از یک مرحله ارزیابی تکمیلی، در نشریه IJNAO به زبان انگلیسی منتشر خواهد شد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها