موج
کدخبر : ۳۷۲۴۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372477

در بندر شهید رجایی صورت گرفت:

ارتقا مکانیزم عملکرد تجهیزات بندری با اتکا به دانش بومی در بندر شهید رجایی صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمدرضا پور رجبی معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از انجام عملیات موفقیت آمیز تعویض انرژی چین و کابل های ترولی جرثقیل کانتینری شماره 18 بندر شهید رجایی با تلاش متخصصان داخلی این بندر خبر داد.

پور رجبی بیان داشت: در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و همچنین مقابله با شرایط متاثر از تحریمها، مجموعه تیم فنی بندر شهید رجایی با بهره گیری از دانش بومی و استفاده از محصولات داخلی در بسیاری از زمینه ها نظیر دانش طراحی، ساخت و تعمیرات تجهیزات استراتژیک بندری  اقدامات کردند و به توفیقات قابل توجهی دست یافته اند.

وی خاطر نشان کرد: چنین رویکردی به ساخت و ارتقا مکانیزم های عملکردی در تجهیزات استراتژیک بندری همچون جرثقیل های تخلیه و بارگیری کانتینر گنتری کرین منجر شده که علاوه بر اشتغالزایی باعث کاهش خروج ارز از کشور شده است.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تلاش‌های اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات خشکی بندر شهید رجایی برای خودکفایی کشور در زمینه تعمیر تجهیزات استراتژیک بندری اظهار داشت: بر همین اساس، پروژه تعویض انرژی چین وکابل کشی سیستم ترولی و راه اندازی گنتری کرین شماره 18 در بزرگترین پایانه کانتینری ایران، طی 30 روز کاری و در ارتفاع 50 متر از سطح زمین و دریا با موفقیت به پایان رسید.

پور رجبی اعتبار اجرای پروژه جرثقیل ابر سازه یکهزار و 700 تنی را رقمی بالغ بر 40 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تیم فنی تعمیرات با سرپرستی متخصصان کار در ارتفاع، این اقدام مهم را با رعایت الزامات ایمنی طی 2 هزار نفر ساعت کار به انجام رساندند.

شایان ذکر است با برخورداری از پیشرفته‌ترین پایانه ها و تجهیزات کانتینری و برخورداری از 30 دستگاه گنتری کرین انجام 85 درصد کل آمار جابجایی کالاهای کانتینری کشور را  برعهده دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها