موج
کدخبر : ۳۷۲۳۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372372

جواد غلامپور:

معاون بهداشتی و درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی اعلام کرد: تا کنون ۴۷۳ دوز واکسن کرونا به۴۵۰ جانباز این استان تزریق شده و برای انجام مرحله دوم واکسیناسیون کرونای جانبازان و ایثارگران استان پنج هزار دوز واکسن نیاز می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد غلامپور معاون بهداشتی و درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: خراسان رضوی با دارا بودن حدود ۳۰۰ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس، ۱۷ هزار و ۳۱۱ شهید، ۴۹ هزار و ۹۱۴ جانباز و سه هزار و ۳۹۲ آزاده در راه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است. شمار جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد این استان هزار و ۸۷۹ نفر، جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد ۱۹ هزار و ۸۰۴ نفر و جانبازان ۷۰ درصد نیز ۷۱۱ نفر می‌باشد، بقیه جمعیت جانبازان استان نیز زیر ۲۵ درصد جانبازی دارند.

معاون بهداشتی و درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در ادامه گفت : ایمن سازی جانبازان و ایثارگران واجد شرایط در قالب مرحله نخست واکسیناسیون ایثارگران استان شامل جانبازان قطع نخاع، شیمیایی شدید، سه عضو قطع شده و بیشتر و همچنین والدین دارای ۲ شهید انجام شده است.

وی افزود: در اجرای مرحله نخست ایمن سازی ۴۷۳ دوز واکسن اسپوتنیک برای تزریق به جانبازان استان تامین شد و اکنون در انتظار دریافت دوز مرحله دوم این واکسن برای گروه نخست هستیم.

غلامپور در خاتمه بیان کرد: مقرر شده است برای انجام مرحله دوم واکسیناسیون کرونای جانبازان و ایثارگران استان پنج هزار دوز واکسن تامین گردد و جامعه هدف این واکسیناسیون جانبازان شیمیایی و جانبازان و ایثارگران دارای بیماری زمینه‌ای و سخت درمان هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها