موج
کدخبر : ۳۷۲۱۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372198

محمد صادق معتمدیان:

استاندار خراسان رضوی گفت: در سفر اخیر معاون اول رییس جمهوری به مشهد تعدادی پروژه مورد بهره‌برداری قرار گرفت و ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب ماده ۵۶ بودجه به استان خراسان رضوی اختصاص داده شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان استانداری خراسان رضوی بیان داشت: مدیریت استان خراسان رضوی از ماهها پیش در راستای تحرک‌بخشی به روند اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی این موضوع را پیگیری کرده است.

استانداری خراسان رضوی در ادامه افزود: بر اساس دستور معاون اول رییس جمهوری ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب ماده ۵۶ بودجه و در واقع به عنوان فاینانس داخلی از طریق بانکها به پروژه‌های عمرانی این استان در دو بخش اختصاص یافت.

وی ذکر و بیان کرد: اختصاص این میزان اعتبار به اجرای طرحهای عمرانی دو حوزه اولویتدار زیرساختی خراسان رضوی موجب شتاب‌ در اجرای اعتبار تخصیص یافته پروژه‌های عمرانی در حوزه راهها و آب و فاضلاب خواهد بود. 

معتمدیان ادامه داد: بر این اساس توافقی بین بانکهای عامل و صندوق توسعه ملی شکل گرفت تا تامین منابع مالی واحدهای فعال اقتصادی خراسان رضوی در بخشهای کشاورزی صنعت، معدن و گردشگری از محل منابع صندوق توسعه ملی صورت گیرد و  بر این اساس یک کف ۱۷ هزار میلیارد ریالی بدین منظور تعیین شده است.

استاندار خراسان رضوی افزود: پرونده واحدهای مورد نظر پس از توجیه طرحها و تایید شرایط شکلی آنها توسط بانکهای استان برای تامین اعتبار به صندوق توسعه ملی ارسال می‌شود تا توسط بانکهای عامل پرداخت صورت گیرد.

وی همچنین اظهارداشت: تعدادی پروژه در سفر اخیر معاون اول رییس جمهوری به مشهد مورد بهره‌برداری قرار گرفت که عمده آنها در حوزه شهرداری، مدیریت شهری و بخشی هم مربوط به حوزه آموزش و پرورش و حاشیه شهر مشهد است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها