موج
کدخبر : ۳۷۲۱۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372102

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل از انعقاد تفاهم نامه مشارکت در اجرای پروژه های راهداری بالغ بر ۳۰۰میلیارد تومان بین استانداری اردبیل و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در حاشیه جلسه با معاون وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: این تفاهم نامه به منظور مشارکت در تامین مالی و برنامه ریزی شروع عملیات اجرایی پروژه های اولویت دار راهداری استان در سال جاری منعقد شد.

وی با بیان اینکه پروژه های روکش آسفالت در راه های مواصلاتی به طول ۱۰۰کیلومتر اجرا می شود، افزود: روکش آسفالت در راه های شریانی و فرعی، اصلاح نقاط حادثه خیز، ایمن سازی راه های شریانی استان و خرید و بازسازی ماشین آلات سنگین و سبک راهداری و حمل و نقل جاده ای در سال جاری انجام می شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در این تفاهم نامه ۴۰درصد اعتبار لازم از سوی استانداری و سازمان مدیریت برنامه ریزی استان و از محل منابع استانی در قالب موافقت نامه طرح های تملک استانی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ابلاغ و از این طریق تامین می شود.

بهنام جو ادامه داد: ۶۰ درصد دیگر نیز از محل منابع ملی در سال۱۴۰۰ از طریق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به اداره کل استان ابلاغ می شود.

وی با بیان اینکه انجام مطالعات تکمیلی بلافاصله باید بعد از تبادل این تفاهم نامه پیگیری شود، افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل بعد از ابلاغ، پیگیری های لازم را انجام دهد و همه اقدامات خود را در سال جاری تا پایان آبان ماه انجام دهد و اعتبارات لازم برای راه های روستایی از محل استانی تامین می شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: پروژه های خوبی از سوی راهداری استان تعریف شده است که از جمله این پروژه ها تکمیل بهسازی محور هشتجین تا مزرعه، تکمیل پروژه محور کریق_ آرموداق در شهرستان نیر، تکمیل پروژه بیله سوار، احداث پل عنبرلو و ۲۰ کیلومتر روشنایی در جاده های شمال استان از جمله طرح های در دست اجراست که با ابلاغ این تفاهم نامه انجام می شود.

بهنام جو ادامه داد: همچنین رفع نقاط حادثه خیز که ۱۰ نقطه با تایید و ابلاغ سازمان انجام می شود و ایمن سازی محورهای شریانی و ۱۰۰میلیارد تومان برای روکش آسفالت راه های شریانی و فرعی استان با تایید و ابلاغ سازمان هزینه می شود.

وی با بیان اینکه توسعه و بهسازی ماشین آلات و ساختمان های راهداری از دیگر اولویت های این تفاهم نامه است، افزود: برای بهسازی و بازسازی ناوگان راهداری و ساختمان های این اداره کل بالغ بر ۴۵میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

استاندار اردبیل اظهار کرد: تکمیل پروژه تقاطع غیر همسطح نمین، روشنایی خروجی اردبیل به خلخال، گردنه کجل، محور اردبیل به مغان، آسفالت راه فرعی کورائیم به خلفلو از دیگر پروژه هایی است که تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها