موج
کدخبر : ۳۷۱۹۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371983

معاون شیلات مازندران خبر داد:

معاون شیلات استان مازندران گفت: صیادان رستمرود شهرستان نور که برای صید ماهی دل به دریا زده بودند با صحنه عجیب صید فیل ماهی 500 کیلویی مواجه شدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمد مهدی عباس زاده با اعلام خبر بالا اظهار داشت: این فیل ماهی حدود ۵۰۰ کیلوگرمی سه روز قبل به طور اتفاقی در تور صیادان رستمرود نور گرفتار و به محض اطلاع از این اتفاق کارشناسان مرکز تکثیر ماهیان شهید رجایی ساری به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: کارشناسان شیلات با بررسی این ماهی صید شده که به دلیل گرفتار شدن در تور صیادان و استرس ناشی از آن، نیمه جان شده بود اعلام کردند امکان تکثیر از این ماهی وجود ندارد و اگر دوباره در دریا رها شود به دلیل نیمه جان بودن احتمال دارد در تور صیادان غیرمجاز بیفتد.

عباس زاده بیان کرد: ماهی خاویاری صید شده به شرکت مادر تخصصی منتقل و ۳۶ کیلوگرم خاویار از این ماهی استحصال شد.

وی با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت شیلات به صورت منظم در صیدگاه‌ها حضور دارند، افزود: صیاداتی که به صورت اتفاقی ماهیان خاویاری در تور آن‌ها می‌افتد موظف هستند این اتفاق را به شیلات گزارش دهند.

معاون شیلات مازندران تصریح کرد: ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری در دریای خزر از سال ۲۰۱۰ آغاز شد و هرگونه صید تجاری این گونه در خطر انقراض ، قاچاق محسوب و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها