موج
کدخبر : ۳۷۱۹۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371951

منصور ستوده:

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با اعلام پُر بودن 100 درصدی مخزن سد کلان از پُر بودن 51 درصد ظرفیت سد اکباتان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج همدان،  منصور ستوده ، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان ظهر امروز ضمن تشریح وضعیت حجم ذخیره آب در مخزن سدهای استان اعلام کرد: مخزن سد کلان (تامین  کننده آب شرب شهر ملایر) 100 درصد پُر است.

ستوده  با بیان اینکه از ابتدا  سال آبی جاری تاکنون شاهد بارندگی 259 میلیمتری در همدان بوده‌ایم، گفت: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان بارندگی 354 میلیمتر و در بلندمدت 260 میلیمتر گزارش شده است.

وی بیان کرد: میزان بارندگی نسبت به سال گذشته 27 درصد و نسبت به بلندمدت 1 درصد کاهش داشته که امیدواریم در ماه های آینده بارندگی بیشتری داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به وضعیت سد اکباتان افزود: هم اکنون 51 درصد سد اکباتان پر است و در حال حاضر ۰.75 مترمکعب در ثانیه آب از سد اکباتان برداشت می‌شود.

ستوده حجم آب سد آبشینه را 5 میلیون مترمکعب معادل 100 درصد ظرفیت آن بیان کرد و گفت: حجم آب سد شیرین‌سو ۳.2 میلیون مترمکعب است که 73 درصد آن پر است.

وی یادآور شد: 66 درصد سد سرابی تویسرکان و 16 درصد سد شنجور رزن نیز پر است که امیدواریم همه سد‌های استان همدان در بارندگی‌های آتی سیراب شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها