موج
کدخبر : ۳۷۱۸۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371893

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

ابراهیم شکیبا هشدار داد: شواهد انجام تست های روزانه کرونا در کرمانشاه نشان می دهد که عملا نوع انگلیسی این ویروس جایگزین نوع اول شده است و بسیار خطرناک است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از افزایش شمار مبتلایان کرونا انگلیسی در کرمانشاه خبر داد و افزود: عملا موج چهارم کرونا در کرمانشاه با شلوغی بازار خریدهای نوروزی و برگزاری مهمانی ها و انجام سفرهای نوروزی از سوی برخی افراد شروع شده و با جایگزینی ۷۰ درصدی است های کرونا انگلیسی این روند بسیار خطرناک است.

شکیبا تاکید کرد: ویروس انگلیسی نسبت به ویروس کرونای ووهان چین قوی تر و از قدرت بیماری زایی بیشتری برخوردار است و بسته به سیستم ایمنی افراد، سن، بیماریهای زمینه ای و ... شدت علائم آن در افراد مختلف متفاوت است و طبق برآوردهای صورت گرفته قدرت سرایت این ویروس 60 تا 70 درصد نسبت به کرونای معمولی بیشتر بوده  و این امر می طلبد که افراد دقت بیشتری در رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه لزومی برای استفاده از دو ماسک وجود ندارد، خاطرنشان ساخت: همین که افراد از ماسک های استاندارد استفاده کرده و رعایت فاصله اجتماعی را داشته باشند و در مکان های شلوغ حاضر نشوند، برای پیشگیری از انتقال این ویروس کفایت می کند.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در حال حاضر غالب انتشار ویروس کرونا در کرمانشاه مربوط به نوع انگلیسی است، گفت: در حال حاضر تنها خواسته ما از مردم این است که با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و خودداری از حضور در مکان های شلوغ، کاری کنند که مانع اوج گیری این موج جدید کرونا شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    اوه اما جالبه که مرگ و میر کرنایی شون خیلی جزیی است یا بدون فوتی،عجیب نیست؟

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها