موج
کدخبر : ۳۷۱۸۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371840

رییس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی؛

رییس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرمایه گذاری های سازنده ای که در کشور و استان روی داده است، از اخذ وام ۲۲۰ میلیون دلاری جهت راه اندازی پتروشیمی ابن سینا و طرح این موضوع که گرانی موجود در کشور حباب است و وضعیت واقع اینگونه نباید باشد و .. سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حمید رضا حاجی بابایی ، نماینده مردم همدان فامنین در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که به میزبانی بسیج رسانه استان برگزار شد با اشاره به اینکه بایستی در اظهارات مرتبط به حوزه اقتصادی  از نظرات کارشناسی شده بهره گیریم، عنوان کرد: جلوگیری از روی دادن برخی از موضوعات در حوزه اقتصادی  نیاز به جراحی در این حوزه دارد و نمی توان برای آن راهکارهای آنی یا کوتاه مدت متصور شد.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه اقدامات موثری در اقتصاد کشور و استان روی داده است، گفت: سعی کنیم در اظهارات خود از نظرات کارشناسی بهره گیریم و منصفانه به تحلیل رویدادها بپردازیم و اقدامات موثری را که در حوزه های مختلف روی داده است را یادآوری کنیم.

وی افزود: این نکته را نباید فراموش کرد؛ در برابر  امریکای ناجوانمردی که داروی ما را نیز تحریم می کند و تنها در فکر نابودی دولت و ملت ایران است باید اقتصادی قوی ایجاد کرد و انحصار را از دست وی خارج کرد.

 

قراردادهای موثر مانع تحریم می شوند

وی با اشاره به قرارداد یا تفاهم نامه ایران و چین، ابراز کرد: در مورد کیفیت قراردادی که منعقد شده است بایستی با مطالعه بیشتری صحبت کنم اما انعقاد قراردادهای دو جانبه یا سه جانبه ای که روی می دهد باید از چنان محتوایی برخوردار باشد که آمریکا نتواند آن را تحت تاثیر قرار داده یا تحریم کند.

وی با اشاره به اینکه نباید در اظهارات خود دچار افراط و تفریط شویم، عنوان کرد: رهبری معظم در خصوص برجام اشاره کردند که اگر این موضوع می تواند مشکلات مردم را کاهش دهد و اشتغال و ازدواج را تقویت کند موافق هستم اما بعد از مدتی مشاهده کردید که نتوانست اقتصاد مردم  و کشور را مدد رساند و با افت اقتصاد و گرانی مواجه شدیم.

نماینده مردم همدان فامنین در مجلس  با بیان اینکه مردم هیچگاه فداکاری و شهامت شهیدان سرزمین خود را فراموش نخواهند کرد، افزود: با تمام مشکلاتی که حاکم است مردم هیچگاه ایثار شهیدان خود را فراموش نکرده اند و همواره درباره شهیدان، انقلاب و نظام با احترام سخن می گویند.

 

مجلس پیگیر معیشت مردم است

حاجی بابایی با اشاره تلاش هایی که مجلس در زمینه رفع معیشت مردم انجام می دهد، عنوان کرد: در مجلس مقرر کردیم که ۳۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش سهام برخی از شرکت ها صرف معیشت ۶ ماهه مردم شود که در آن دولت مکلف شده بود تمام موارد موردنیاز مردم را با قیمت مصوب و تعیین شده ارائه کند که مورد مخالفت قرار گرفت و آن را نشدنی توصیف کردند در حالیکه طرح فروش  ۲۵۰ هزار میلیارد تومانی سهام شرکت هایی را خود مطرح کردند.

وی افزود: در این وضعیت مجلس با رییس جمهوری که موضوع را ابلاغ نکرد چگونه باید رفتار کند، برکناری وی شدنی نیست و دارای تبعات خاص خود است.

خدای ناکرده نمی توان تصور کرد که عده ای تعمدا در پی  افزایش قیمت هستند تا مردم را به سمت مشکلات جدی سوق دهند  تا موضوعی را اثبات کنند، که اگر اینگونه باشد خیانت است و قابل بخشش نیست.

خبری

کام مردم را با نمایش موفقیت ها، شیرین کنید

حاجی بابایی یادآور شد: از بودجه ۱۳۷۰ هزار میلیارد تومانی که ۵۰۰ واحد آن جایش خالی است نمی توان انتظار داشت تخم مرغ گران نشود و انجام اصلاحات به سادگی ممکن نیست و نیاز به اقداماتی  ژرف و بنیادین دارد.

 وی با بیان اینکه رسانه ها باید عملکرد مدیران و مسئولان را مورد نقد و سنجش قرار دهند، عنوان کرد:  ضمن نقدهای منصفانه و سازنده اما این نکته را مدنظر قرار دهند که سیاه نمایی نظام اتفاق نیفتد و نقدهای خود را متوجه مسوول مرتبط   و عملکرد وی معطوف کنند چرا که اساسا بین این دو تفاوت وجود دارد.

رییس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد: باید این نکته را مد نظر قرار دهیم که سخنانمان به گونه ای باشد که دشمن از آن در راستای اهداف خود بهره نگیرد. 

 

گرانی موجود، گرفتار حباب است

 وی ادامه داد: با استفاد از مستندات می گویم که  که رتبه ۱۸ اقتصاد هستیم. سال ها روی این موضوع کار کرده ام. گرانی موجود گرفتار حباب است اگر فرصت بیشتری در اختیار بود با تامل بیشتری این موضوع را مورد بررسی قرار می دادیم.

حاجی بابایی با اشاره به اقدامات موثری که در اقتصاد کشور و استان روی داده است، یادآور شد: سرمایه‌گذاری‌های سنگینی در کشور در حال انجام است و همینطور در استان.  سال گذشته در زمینه شکلگیری راه آهن غرب کشور و استان همدان اقدامات موثری روی داده است.

در سالی که گذشت ۳۵۰ میلیارد تومان صرف راه آهن همدان سنندج شد در حالیکه در مجلس ۲۲۰ میلیارد تومان برای این مهم در نظر گرفته شده بود و ما در مجلس ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر به آن اضافه کردیم.

وی با اشاره به راه آهن همدان ملایر، افزود: برای راه آهن همدان ملایر ۶۰ میلیارد تومان به صورتی ردیفی مجزا تعریف شد.

وی خاطرنشان کرد:  کمتر استانی در کشور از حیث راه آهن توانسته است اینگونه موضعی قوی اختیار کند و نسبت به منابع مالی که در کشور صرف راه می شود بتواند از سهمی اینچنین برخوردار باشد. 

وی با اشاره به پیشرفت هایی که در کشور و استان از جهات مختلف روی داده است، یادآور شد: در تمام این رویدادها رییس جمهور، نمایندگان و دیگر مسوولان سهیم هستند  و نباید با دیدن تلخی ها  و برخی ناکامی ها نظام و دیگر مسوولان را مورد تخریب و سرزنش قرار داد. 

جمهوری اسلامی از سالها پیش آغاز شده است و رییس جمهور نیز اجاره نشین است و صباحی دیگر جای خود را به دیگری می سپارد و آنچه که دارای ثبات است نظام جمهوری اسلامی ایران است که باید تمام تلاش خود را برای پاسداشت آن بکارگیریم.

 

در پروژه های موفق از ترویج حاشیه ها دوری کنیم

وی ادامه داد: در فرایند عملیاتی شدن پتروشیمی هگمتانه کسانی مورد تخریب قرار می‌گیرند که هیچ ارتباطی به این موضوع ندارند به عنوان مثال رییس جمهوری.

وی با اشاره به پروژه های تاثیرگذار و تحول آفرینی که به سرانجام می رسد، گفت: با به تصویر کشیدن تاثیرگذاری های موثر و سازنده این پروژه ها، باید شیرینی آن  را به مردم عزیز چشاند و از ایجاد تلخی های بی مورد در آن دوری کرد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه برخی از مدیران رفتارهایی اشرافی دارند، تصریح کرد: اما نباید این مهم را فراموش کرد که خیلی از مدیران و مسئولان دیگر همچون مردم عادی زیست می‌کنند و با تفکرهای لیبرال هیچ نسبتی ندارند

 

اخذ وام 220 میلیون دلاری جهت راه اندازی پترشیمی ابن سینا

حاجی بابایی یادآور شد: با توجه به وضعیتی که بر ارز حاکم بود راه اندازی پتروشیمی ابن سینا متوقف بود و  در سه هفته گذشته موفق شدیم مذاکرات مرتبط به اخذ۲۲۰ میلیون دلار  یعنی بیش از ۵هزار میلیارد تومان وام جهت راه اندازی این پتروشیمی به انجام برسانیم. یا تحقق این امر بیش از ۱۵۰۰ نفر در آن شاغل خواهند شد. این موفقیت ها برای نظام است و ما در این چرخه وظایف خود را انجام می دهیم.

 وی با اشاره به برخی از حاشیه هایی که حول پروژه های موفق شکل می گیرد، گفت: بایستی حاشیه های مطرح را در صورت واقعیت در مسیر خود پیگیری کرد اما نباید تمام تلاش و موفقیتی را که با تحقق پروژه روی داده است را نادیده انگاشت.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها