موج
کدخبر : ۳۷۱۷۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371749

شهردار میبد:

پروژه تفریحی و فرهنگی و گردشگری بام میبد اسفند ماه سال 99 افتتاح شد این مراسم با حضور استاندار یزد و همزمان با نهاد ریاست جمهوری جهت افتتاح پروژه های شهرداری های کشور همراه با سایر پروژه شاخص در حوزه های فرهنگی، عمرانی، خدماتی و... شهرداری میبد افتتاح شد که این پروژه ها بالغ بر ۲۴۲ میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، پروژه تفریحی و فرهنگی و گردشگری بام میبد شامل نخستین سالن آمفی تئاتر و سینمای روباز استان با ظرفیت ۸۵۰ نفر، نخستین مسیر دوچرخه سواری و سلامت در شهرستان، زمین بازی کودک، زمین چمن مصنوعی، والیبال، بسکتبال و تنیس آبنمای سی سُبو و اولین مسیر پیاده رو با عنوان گذر نگاره ها است.

علیرضا نقوی شهردار میبد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج یزد، در خصوص مجموعه تفریحی، گردشگری و فرهنگی بام میبد در نوروز 1400، گفت: برای استقبال از مجموعه تفریحی و فرهنگی بام میبد از مردم قدردانی می کنیم و بر اساس این استقبال سعی می کنیم کلنگ فاز 2 و 3 مجموعه بام میبد را سریعتر به زمین بزنیم.

وی به کمبودهای فاز یک مجموعه بام میبد اشاره کرد و افزود: کمبودهای فاز یک مجموعه بام میبد به زودی اصلاح و تکمیل خواهد شد و یکی از شهر بازی های بزرگ استان در بام میبد راه اندازی و افتتاح می شود همچنین سالن رستوران و کافی شاپ به بهره برداری خواهد رسید.

نقوی مجموعه بام میبد را پروژه محرک توسعه دانست و عنوان کرد: مجموعه فرهنگی و تفریحی بام میبد می تواند پذیرای سرمایه گذاران باشد و پروژه های رستوران و کافی شاپ، شهربازی و پارا گلایدر از طریق جذب سرمایه گذار ساخته خواهند شد.

دبیر شهر جهانی زیلو به سینمای رو باز مجموعه بام میبد اشاره کرد و آن را اولین سالن در نوع خود در استان یزد دانست و افزود: برای نوروز ۱۴۰۰ جشن هایی را برنامه ریزی کرده بودیم که به دلیل محدودیت شرایط کرونا و دستور ستاد استانی مقابله با کرونا در یزد اجرا نشد.

وی نوید داد: برنامه هایی در 13 فروردین ماه و شب های ماه مبارک رمضان در این مجموعه برپا شود.

شهردار میبد گفت: کلنگ فاز 2 و 3 مجموعه تفریحی و فرهنگی و گردشگری بام میبد به مساحت100 هکتار باغ سفال میبد و باغ زیلو میبد در خرداد ماه 1400 به زمین زده می شود و 18 ماه اجرای این پروژه ها به طول می انجامد.

نقوی توضیح داد: با توجه به اقلیم یزد چنین مجموعه های تفریحی در استان و شهرستان میبد مورد نیاز است و تا کنون هم استقبال خوبی از مجموعه های این چنینی مانند گذر نگاره ها و زمین های چمن مصنوعی داشتیم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها