موج
کدخبر : ۳۷۱۶۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371691

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شده و متاسفانه یک نفر هم فوت کرده، گفت: این تعداد بیماران جدید نشان دهنده وضعیت نامطلوب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، فرزین رضاعی ظهر امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با رسانه های استان اظهار داشت: ۲۴۱ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون در استان شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، عنوان کرد: وضعیت ۳۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا وخیم است و در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: ۱۰۰ بیمار کرونایی در  سنندج، ۴۲ بیمار در سقز، ۱۰ بیمار در مریوان، ۸ بیمار در قروه، ۱۸ بیمار در بیجار، ۱۱ نفر در کامیاران، ۵ بیمار در دیواندره، ۱۸ بیمار در بانه و ۳ بیمار در دهگلان و ۲ بیمار نیز در سروآباد بستری هستند.

رضاعی از مرگ ۱ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۱۱۰۷ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴۴۶ نفر در سنندج، ۱۹۱ نفر در سقز، ۷۳ نفر در قروه، ۷۰ نفر در کامیاران، ۹۰ نفر در بانه، ۶۳ نفر در دیواندره، ۵۰ نفر در بیجار، ۱۰۳ نفر در مریوان، ۱۸ نفر در دهگلان و ۳ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها