موج
کدخبر : ۳۷۱۵۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371524

ابوالفضل مکرمی‌فر:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی با ۲ هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری رتبه نخست کشور را دارد ما از 25 اسفند تا به امروز 3000 بازدید نظارتی داشته ایم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی‌فر، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: با عنایت به وجود مضجع نورانی امام هشتم و قطب فرهنگی – تاریخی خراسان رضوی، سالانه شاهد حضور حدود 30 میلیون زائر و مسافر داخلی و خارجی به این استان و شهر مقدس مشهد هستیم و از این رو نظارت بر مراکز و تاسسیات گردشگری از حساسیت ویژه ای برخوردار است .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: از ۲۵ اسفند پارسال تا نهم فروردین ماه امسال حدود سه هزار بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری این استان انجام شده است.

ابوالفضل مکرمی فر افزور: در این مدت بیش از هزار و ۷۰۰ بازدید از مراکز اقامتی، حدود ۴۰۰ بازدید از رستوران ها، مراکز پذیرایی و بین راهی و دیگر بازدیدها نیز از سایر تاسیسات گردشگری شامل دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی موقت انجام شده است.

ابوالفضل مکرمی فر

 

وی ادامه داد: در این بازدیدها ۱۸۳مورد تذکر داده شده و ۴۷ اخطار کتبی صادر شده و فعالیت ۱۸ واحد متخلف نیز تعلیق یا تعطیل شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: تعداد شکایات‌ از مراکز اقامتی استان در این مدت ۲۳ مورد و از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری نیز چهار مورد بوده است.

استان خراسان رضوی با داشتن بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری رتبه نخست کشور را در این زمینه دارد.

وی ادامه داد: در این بازدیدها ۱۸۳مورد تذکر داده شده و ۴۷ اخطار کتبی صادر شده و فعالیت ۱۸ واحد متخلف نیز تعلیق یا تعطیل شده است.

نظارتها و سختگیریها به جهت رفاه حال مسافرین و همچنین امنیت بیشتر برای حال همه آنانی است که شوق زیارت و استشمام شمیم بارگاه منور رضوی را دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها