موج
کدخبر : ۳۷۱۳۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371399

رسول کوهستانی پزوه خبر داد:

مدیرکل گمرکات استان اصفهان از افزایش 22درصدی درآمد گمرکات استان اصفهان در سال 99 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رسول کوهستانی پزوه بیان داشت: درآمد گمرکات استان اصفهان در سال گذشته بالغ ۴ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال بوده است که علی رغم شیوع ویروس کرونا و بسته بودن مرزها در مقاطعی از سال گذشته؛ در مقایسه با سال قبل ۲۲ درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: مطابق قانون و مقررات وصول حقوق ورودی ، مالیات بر ارزش افزوده، عوارض شهرداری و سایر عوارض ها نظیر یک درصد هلال احمر و حتی به منظور حمایت از تولیدات داخلی وصول عوارض صادراتی برای کالاهای مانند سنگ های خام و کار نشده ، حبوبات ، مرغ، شیر خشک صنعتی و...به عهده گمرک می باشد.

کوهستانی پزوه  اذعان داشت: طی این مدت بالغ بر یک هزار و ۹۳۰ میلیارد  ریال ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری توسط گمرکات استان وصول گردیده است که نسبت به سال قبل ۱۵ درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه گفت: در سال ۱۳۹۹ ، گمرکات استان اصفهان یک هزار و ۸۵۲ میلیارد   ریال حقوق گمرکی و سود بازرگانی از کالاهای وارداتی دریافت نموده که نسبت به سال قبل ۵ درصد رشد داشته است .

مدیرکل گمرکات استان اصفهان سایر درآمدهای گمرکات استان اصفهان را ۵۹۲ میلیارد ریال برشمرد و تصریح کرد : این درآمدها  بابت عوارض های صادراتی ، یک درصد هلال احمر و سایر مواردی است  که وصول آنها مطابق قانون و آیین نامه ها و مقررات  به عهده گمرک می باشد، اخذ گردیده است .

وی در خصوص ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی ، فعالان مجاز اقتصادی  بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون بابت حقوق ورودی و مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری  ۳۴۲ میلیارد ریال ضمانت نامه بانکی مدت دار اخذ گردیده است و برای فعالان مجاز اقتصادی از زمان درخواست ضمانت نامه بانکی یکساله اخذ گردیده است .

 مدیرکل گمرکات استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۲۹  شرکت فعال مجاز اقتصادی در استان اصفهان وجود دارند که نسبت به سال قبل حدود  ۷ برابر رشد داشته است و تصریح کرد: تعداد انبارهای اختصاصی زیر کلید گمرکات استان اصفهان ۳۴ باب می باشد که نسبت به سال قبل بیش از ۴ برابرافزایش داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها