موج
کدخبر : ۳۷۱۳۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371316

حمیدرضا رشیدی نژاد:

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: روند بیماری کرونا در استان کرمان که رو به کاهش بود، متوقف شده و طی دو سه روز گذشته آمار مبتلایان 10 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان،حمیدرضا رشیدی‌نژاد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در جلسه استانی ستاد مدیریت کرونا از افزایش 10 درصدی موارد بستری کروناویروس در استان با توجه به افزایش سفرها و دورهمی‌ها خبر داد و بیان کرد: در جمعیت آزمایش سرپایی از بیماران، موارد مثبت نسبت به قبل 30 تا 50 درصد افزایش یافته است. 

وی افزود: در سطح کشور شاهد روند افزایشی بیماری هستیم، البته این روند در کرمان به صورت مشخص و محسوس نیست، اما باید همچنان مراقبت‌ها و رعایت پروتکل‌ها صورت گیرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر اینکه مرگ و میر ناشی از کروناویروس در استان ثابت و قابل کنترل شده است بیان کرد: تعداد واکسن‌های وارده به استان با کد و جمعیت مشخص شده است که در این راستا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان 13 هزار دُز واکسن برای 6500 نفر وارد شده است. 

وی تاکید کرد که از برگزاری آیین‌های ملی و مذهبی در هفته پیش روی خودداری شود و گفت: رستوران‌ها از جمله پرخطرترین مکان‌ها در انتقال ویروس هستند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان  گفت: به صورت محسوس روند افزایشی در کرمان هنوز مشخص نیست( به جز 10 درصد). ضمن اینکه مرگ و میرهای ناشی از کرونا در استان ثابت مانده و کنترل شده و دو سه ماه است که این روند را داریم و امیدواریم افزایشی در بستری و مرگ و میرها نداشته باشیم و نیاز است مراقبت ها و پروتکل ها را همچنان جدی بگیریم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها