موج
کدخبر : ۳۷۰۶۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370627

طی تفاهم نامه‌ای مابین شرکت آب و فاضلاب کشور و شرکت ذوب آهن اصفهان انجام شد؛

شبکه فاضلاب به روش بیع متقابل برای ۲۵ روستای اصفهان طی تفاهم نامه‌ای مابین شرکت آب و فاضلاب کشور و شرکت ذوب آهن اصفهان، احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه برای اولین بار در کشور اجرای تاسیسات فاضلاب در روستا‌ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی عملیاتی گردید عنوان کرد: در چند سال اخیر بالغ بر۲ هزار و ۶۶۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه توسعه و احداث تاسیسات فاضلاب در سطح استان اصفهان انجام گرفته است.

هاشم امینی با اشاره به روش‌های مختلف سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش فاضلاب در استان افزود: هزارو ۱۹۰ میلیارد تومان به روش بیع متقابل ، هزارو ۴۰۰ میلیارد تومان در قالب فایناس خارجی و ۴۶ میلیارد تومان فایناس داخلی برای ایجاد زیرساخت‌های تاسیسات فاضلاب در استان توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

وی با اشاره به جمعیت تحت پوشش این طرح تصریح کرد: با اجرای تاسیسات فاضلاب در ۲۵ روستای فلاورجان جمعیتی بالغ بر ۴۸ هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند می‌شوند که این امر تاثیر بسزایی در ارتقای بهداشت عمومی و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه به دلیل مجاورت فلاورجان با رودخانه زاینده رود، احداث تاسیسات فاضلاب در روستا‌های آن ضروری است، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از آلودگی آب‌های سطحی و زیرزمینی تاسیسات فاضلاب در روستا‌های فلاورجان در دستور کار قرارگرفت که این مهم با سرمایه گذاری بخش خصوصی مهیا شد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان همواره در زمینه راه اندازی تاسیسات فاضلاب در کشور پیشتاز بوده است، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۲ تصفیه خانه فاضلاب در مدار بهره برداری قرار دارد، ۸ هزار و ۱۳۲ کیلومتر طول شبکه فاضلاب، ۴۸۵ کیلومتر طول خطوط انتقال فاضلاب و نیز تعداد انشعابات نصب شده فاضلاب ۶۹۵ هزار و 

به گزارش موج؛ قرارداد احداث شبکه جمع آوری فاضلاب ۲۵ روستای شهرستان فلاورجان استان اصفهان به طول ۲۵۵ کیلومتر و توسعه تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت ۴۸۵۰۰ نفر با برآورد ۲۸۹ میلیارد تومان امضا شد.

در این تفاهم نامه شرکت ذوب آهن اصفهان متعهد شده تا به مدت دوسال این پروژه را تکمیل و آماده بهره برداری کند.

همچنین برای تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب شهر‌های فولادشهر و اشترجان و مینادشت به طول ۲۷۵ کیلومتر و توسعه تصفیه خانه فاضلاب تا ظرفیت ۲۴۰ هزار نفر با برآورد ۲۱۰۰ میلیارد ریال تامین مالی شده که در تفاهم نامه دیگری به مدت ۳۶ ماه صورت می‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها