موج
کدخبر : ۳۷۰۱۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370149

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان خبر داد:

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان از افتتاح "طرح ملی یاس" با همکاری سازمان هلال احمر در اصفهان با هدف ترویج فرهنگ امدادگری، به دختران تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) برای نقش آفرینی در جامعه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان،  کریم زارع در این مراسم اظهار داشت: "طرح ملی یاس" به منظور توانمندسازی و ارتقای اجتماعی و فرهنگی مددجویان امداد از آبان‌ماه سال جاری با همکاری سازمان هلال احمر آغاز شد.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح فرهنگ سازی امدادگری در هنگام بحران ها و بلایای طبیعی است. این طرح جایگاه دختران و ایجاد حس خود باوری در آنان را تقویت می کند.

زارع بیان داشت: فرهنگ سازی رکن اصلی در توانمندی سازی خانواده های تحت حمایت است. دختران خانواده های تحت حمایت با آموزش امدادگری و مدیریت بحران، می توانند علاوه بر تقویت حس ارزشمندی اجتماعی، برای کمک در بحران ها بسیار موثر واقع شوند.

وی ادامه داد: از آنجا که مردم به هر دو نهاد هلال احمر و کمیته امداد اعتماد دارند، راه اندازی خانه های طرح ملی یاس نیز در جهت حفظ و تقویت این اعتماد عمومی انجام می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان افزود: در استان اصفهان ۱۲۶ نفر در اولین دوره آموزشی شرکت کردند و برای این افراد گواهی نامه های معتبر صادر شده است. 

در ادامه مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان نیز در این مراسم اظهار داشت: آموزش امداد، آشنایی با مخاطرات و مهارت های زندگی و بحث کسب وکار از جمله اهداف اصلی این طرح است که در شهرستان ها آغاز شده است.

علی محمدهاشمی گفت: طرح ملی یاس اهداف مشترکی با کمیته امداد دارد و خانه های هلال با مراکز نیکوکاری می توانند کانون اجرای برنامه های مشترک باشند و محور قرار گیرند و با هم افزایی اقدامات خوبی صورت پذیرد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها