موج
کدخبر : ۳۶۹۸۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369859

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی؛

امام جمعه یزد گفت: جوانان ما مستعد و باهوش هستند اما به خاطر سبک آموزش‌ها، افراد خلاقی بار نیامده‌اند از اینرو به جای اینکه کارآفرین باشد، پس از سالها تحصیل، بیکار می‌مانند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان یزد و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه کار دولت آینده سخت است، گفت: دولت آینده در صورتی موفق خواهد بود که مدیریت جهادی و برنامه ریزی اصولی داشته باشد.

وی در دیدار با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مشکلات اقتصادی که کشور اکنون با آن دست به گریبان است، اظهار داشت: نمی توان بدون برنامه درست، اصولی و کارشناسی شده کشور را اداره کرد بنابراین دولت آینده باید مدیریت جدی و جهادی و برنامه ریزی درست، دقیق و قابل اجرا داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سیستم آموزش کشور نیز باید متحول شود تا بتوانیم برای آینده مدیران دلسوز، شجاع و خلاق تربیت کنیم، افزود: غربی‌ها سه اصل تدین، تفکر و تعقل را از سیستم آموزشی ما حذف کرده‌اند و این امر سبب شده حاصل سیستم آموزشی ما، افراد بیکار در جامعه باشد.

ناصری عنوان کرد: جوانان ما مستعد و باهوش هستند اما به خاطر سبک آموزش‌ها، افراد خلاقی بار نیامده‌اند از اینرو به جای اینکه کارآفرین باشد، پس از سالها تحصیل، بیکار می‌مانند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: اگر می‌خواهیم برای نسل آینده کاری کنیم، باید دست به اقدامات زیربنایی و عمیق بزنیم و نسلی دین باور و خلاق تربیت کنیم که این مهم با تحول در سیستم آموزشی تحقق می‌پذیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یکی از مهمترین مشکلات استان یزد گفت: یزد هم اکنون بالغ بر 120 هزار مهاجر تبعه خارجی دارد و علاوه بر این، تعداد زیادی از هموطنانمان از سایر نقاط کشور نیز برای کار به یزد آمده اند.

ناصری عنوان کرد: این مهاجرت‌ها ساختار فرهنگی یزد را دستخوش تغییر کرده و به ویژه در زمینه مهاجرت اتباع خارجی، نگرانی‌های جدی به ویژه از لحاظ جمعیت ایجاد کرده است.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه ما نیز موافق توسعه گردشگری هستیم، افزود: اما گردشگری نباید در ساختار فرهنگی یزد اشکال ایجاد کند بلکه باید شرایط به نحوی فراهم شود که یزدی‌ها فرهنگ اصیل خود را به سراسر دنیا معرفی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها