موج
کدخبر : ۳۶۹۷۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369731

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه بیان اینکه شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی است، گفت: باید مؤلفه مشارکت‌های مردمی جلب و جذب شود چرا که زمانی در شهر پیشرفت و آبادانی بالایی اتفاق می‌افتد که به همان میزان مشارکت‌های مردمی بالا باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، خسرو عیساییان با اشاره به اینکه شهر موجود زنده‌ای است که شهرداری‌ها بخشی از جریان شهری را به حرکت در می‌آورند، افزود: کلان شهر شدن کرمانشاه بر اساس یکسری مؤلفه‌ها و شاخص‌ها صورت گرفته، اما در واقع کرمانشاه در مسیر دوره گذار برای کلان شهر شدن است.

خسرو عیسائیان با بیان اینکه شهر کرمانشاه با رنگ آمیزی متفاوت پیاده‌روها، نصب المان‌ها و مجسمه‌ها مفهمومی و نورپردازی خاص به استقبال فصل بهار می‌رود، اظهار کرد: معاونت خدمات شهری شهرداری کرمانشاه موظف به ایجاد شهری مملو از حس آرامش و امنیت روحی در شهروندان است.

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه باتاکید بر اینکه شهروندان در توسعه شهر نقش‌آفرین هستند، گفت: کرمانشاه پرچمدار بحث بازیافت زباله‌ها در کشور است و جز نخستین شهرهایی بود که بازیافت زباله‌ها را عملیاتی کرد، اما بحث جمع‌آوری زباله و پسماند هزینه‌هایی را به شهرداری تحمیل می‌کند که متأسفانه شهروندان در این خصوص مشارکت پایینی دارند.

عیسائیان با بیان اینکه ۳۰ خودرو به صورت سه شیفت کار جمع‌آوری زباله‌های سطح شهر کرمانشاه را بر عهده دارند، تصریح کرد: سالانه بین ۴۵۰ تن تا ۶۵۰ تن زباله در این شهر تولید می‌شود که طی ایام نوروز با افزایش ۳۰ درصدی تولید حجم زباله‌ها مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه باید برای ارائه خدمات شهری و شهرداری تعرفه آن پرداخت شود، افزود: مبلغ قابل توجهی از درآمدهای شهرداری کرمانشاه در قالب ارائه خدمات صرف امر جمع‌آوری و دفع زباله‌های تولیدی شهروندان کرمانشاهی می‌شود.

به گفته عیسائیان، ۶۰ درصد از هزینه‌ها و عوارض شهری دریافتی از شهروندان صرف توسعه و آبادانی شهر و ۴۰ درصد صرف هزینه امورات جاری شهر کرمانشاه می‌شود و یکی از دلایل عدم توسعه و به وجود آمدن برخی از مشکلات شهری عدم مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض شهری است.

وی به خدمات ارائه شده شهرداری کرمانشاه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون اشاره و خاطر نشان کرد: یکی از محل‌های نگران کننده برای شیوع و گسترش این ویروس، حمل و نقل عمومی درون شهری بود که خوشبختانه اقدامات به‌موقع و پیشگیرانه خوبی در این حوزه انجام شد و شاهد کمترین آمار مبتلایان در این قشر بودیم.

وی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته ۱۵ میلیارد ریال تجهیزات مورد نیاز حوزه آتش نشانی کرمانشاه از جمله ۱۰ پمپ لجن کش و شلنگ خریداری شده است.

عیسائیان به واحد اجراییات شهرداری کرمانشاه نیز اشاره کرد و افزود: این واحد در ۲ بُعد سد معبر و تخلفات ساختمانی در بحث پیشگیری و برخورد با تخلفات شهری فعالیت می‌کند، اما به دلیل مشکلات اقتصادی مردم و آسیب‌هایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا به معیشت خانواده‌ها وارد شد سختگیری آن‌چنانی در بحث سد معبر مشاغل انجام نمی‌گیرد و دست فروشان سطح خیابان‌ها ساماندهی شوند.

وی با اشاره به برخورد با ۲ هزار و ۸۰۰ مورد تخلف ساخت و ساز در شهر کرمانشاه از ابتدای سال جاری تاکنون، تأکید کرد: در بحث تخلفات ساخت و ساز کمیسیون‌های ماده صد بر این امر نظارت دقیقی دارند و با تخلفات ساختمانی به صورت جدی برخورد صورت می‌گیرد.

عیسائیان با بیان اینکه هشت شرکت خدماتی در سطح مناطق هشتگانه شهرداری کرمانشاه وظیفه نظافت، رفت و روب و جمع‌آوری زباله را بر عهده دارند، گفت: حوزه خدمات شهری بسیار حساس و در معرض دید است و اگر ارائه خدمات را بدرستی انجام نشود همه شهروندان معترض خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها