موج
کدخبر : ۳۶۹۵۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369502

اقدامات حمایتی از خانواده مددجویان زندانی بهترین راهبرد برای کاهش آسیب های وارده به قشر آسیب پذیر اجتماع است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد، بر لزوم رسیدگی به مشکلات خانواده های نیازمند مددجویان زندانی تأکید کرد و اظهار داشت: اقدامات حمایتی از خانواده مددجویان زندانی بهترین راهبرد برای کاهش آسیب های وارده به قشر آسیب پذیر اجتماع است.

دهشیری در حاشیه مراسم افتتاح کارگاه خیاطی عدالت وابسته به انجمن حمایت از زندانیان استان یزد، فعالیت های این انجمن و مشارکت خیرین و نیکوکاران یزدی را بسیار خوب و اثر بخش ارزیابی کرد و گفت: یکی از اولویت های مهم و راهبردهای اساسی دستگاه قضایی، بحث حمایت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه به ویژه خانواده های نیازمند مددجویان زندانی است که این امر نقش به سزایی در کاهش آسیب های حول این خانواده ها دارد.

وی ابراز داشت: وقتی فردی به هر دلیلی محکوم به تحمل مجازات حبس می گردد بدون تردید خانواده و اطرافیان او نیز دچار مشکلات مادی، اقتصادی، معنوی و فرهنگی می شوند که باید برخی از نهادهای متوی در جهت کاهش این آسیب ها و پر کردن خلأ ها گام بردارند.

این مقام قضایی ضمن تقدیر از مشارکت خیرین و نیکوکاران یزدی در کمک به اهداف خیرخواهانه انجمن حمایت از زندانیان، افزود: اقدامات بسیار خوبی در انجمن انجام گرفته است که همه در راستای تأمین امنیت و آسایش جامعه قرار می گیرد.

وی بر تلاش برای ایجاد اشتغال و حرفه آموزی مددجویان زندانی تأکید کرد و اظهار داشت: یکی از دلایل شکل گیری جرم، مباحثی همچون بیکاری و بی پولی است که باید برای مددجویی که وارد زندان شده شرایط را به نحوی رقم زد که از تکرار جرم و بازگشت مجدد مددجو به زندان جلوگیری شود.

رئیس کل دادگستری استان یزد، توانمند سازی و ایجاد زیر ساخت های اشتغال زا برای مددجویاند بند باز و بند بسته را خواستار شد و گفت: نباید  اجازه داد مجازات حبس، مشکلات اقتصادی و معیشتی را بر سر خانواده مددجو که معمولا بی گناه می باشند و در چرخه جرم و بزه نقشی نداشته اند آوار نماید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها