موج
کدخبر : ۳۶۹۴۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369487

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: در اجرایی شدن سند تحول قوه قضاییه بر استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و جلب مشارکت های مردمی تأکید شده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدحسین رحیمی زاده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد در نشست تخصصی "نقش سازمان‌های مردم نهاد در تحقق عدالت" بیان داشت: سازمان های مردم نهاد ظرفیت خوبی در بحث پیشگیری از وقوع جرم دارند و با تعامل و همکاری با معاونت پیشگیری از وقوع جرم می توانند در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گام های مؤثری بر دارند.

این مقام قضایی استفاده از ظرفیت سمن ها را در راستای تحقق اهداف و اجرای سند تحول قوه قضاییه ذکر کرد و افزود: تسهیل عملکرد نهادهای مردمی، تقویت رویکرد مشارکت، ارتقاء توانمندی ها و افزایش تعامل سمن ها با دستگاه قضایی از جمله مسائل مورد اهتمام است.

وی در رابطه با محورهای اصلی در سند تحول عنوان کرد: سیاست گذاری، مداخله و پیشنهاد در رابطه با اصلاح قوانین، حمایت از بزه‌دیدگان، اصلاح مجرمین و میانجیگری و سازش از جمله اهداف اصلی تعیین شده در این سند محسوب می شود.

رحیمی زاده افزود: بررسی و تبادل نظر پیرامون اجرای دستورالعمل ها، تعامل با سازمان‌های مردم نهاد، همچنین استفاده از مشارکت های مردمی با ایجاد کارگروه های مشترک و تعامل نهادها در انتقال تجارب و زمینه‌سازی برای کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی می تواند در تحقق اهداف دستگاه قضا اثرگذار باشد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: دانشگاه، فرهیختگان و انجمن های علمی با ارائه نظرات تخصصی و علمی زمینه ساز سیاست گذاری و برنامه ریزی اثربخش خواهند بود.

لازم بذکر است: این نشست تخصصی در دانشگاه یزد و با حضور مدرسین فعال و علمی در مؤسسات سازمان های مردم نهاد برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها