موج
کدخبر : ۳۶۹۳۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369352

سرهنگ محمد حسن آزادی خبر داد:

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان باتاکید بر حضور پررنگ و تاثیر گذار این یگان در دریا و سواحل هرمزگان خبر داد و گفت: کشفیات صید غیر مجاز نسبت به مدت مشابه سال98 بالغ بر 470 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سرهنگ محمد حسن آزادی فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان گسترده ترین استان با طول بیش از 2500 کیلومتر نوار ساحلی با جزایر 14 گانه کشور است اظهارداشت: استان هرمزگان دارای 22 بندر صیادی و موج شکن و 39 مرکز تخلیه صید، برخورداری از  چهار هزار و 500 فروند شناور صیادی و بالغ بر 32 هزار نفر صیاد که از طریق صید و صیادی امرار معاش می کنند.

وی بیان کرد: مهمترین وظیفه و ماموریت یگان حفاظت از منابع و ذخایر آبزیان در آبهای تحت حاکمیت جهموری اسلامی ایران اعم از آبهای داخلی، مرزی و دریایی می باشد.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان عنوان کرد: 26 دستگاه تورپرساین، پنج دستگاه تور پرده، 188دستگاه تور و تخته ترال قایق، 14 دستگاه تور و تخته ترال لنج  و بالغ بر دوهزار 293 طاقه تور منوفلامنت توسط یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان از ابتدای سال تا نیمه اسفند ماه سال 99 کشف شد. 

وی همچنین از توقیف 190 فروند شناورغیرمجاز و متخلف شامل 55 فروند قایق،14 فروند کشتی و 116 فروند شناور لنج صیادی معرفی شده به کمیسون تخلفات صیادی و پنج فروند شناور لنج بی هویت از ابتدای سال تا نیمه اسفندماه سال 99 خبر داد.

وی اظهار داشت: میزان کشفیات با انجام عملیات های مناسب علی رغم کمبود نیروی انسانی و امکانات رشد 470 درصدی داشته است و در این مدت بالغ بر 327 نفرصیاد غیرمجاز متهم شناسایی و دستگیر شدند و همچنین 209 پرونده به شناورهای متخلف به کمیسیون تخلفات صیادی معرفی شده اند.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان با بیان اینکه در این مدت حدود 130 تن آبزی شامل ماهی و میگو نیز کشف شده است افزود: سه دستگاه تراکتور فعال در زمینه صیدپره با دستور مقام قضایی مصادره و دو خودرو نیمه سنگین حامل آبزیان غیر مجاز نیز کشف و توقیف شدند. 

 سرهنگ آزادی با تاکید بر اینکه صیادان زحمت کش و سخت کوش، جامعه ای شریف را تشکیل می دهند که به یکی از حلال ترین روش ها کسب در آمد می کنند گفت : صیانت از حقوق صیادان، آرامش، امنیت و حفظ منابع در آمد زایی آنها برای امروز و آینده از افتخارات یگان حفاظت منابع آبزیان است که این یگان با تمام توان در مقابل سودجویان صید غیر مجاز می ایستد و با متخلفان صید و صیادی غیر مجاز  برخورد و به مراجع قضایی معرفی می کند. 

 وی افزود: شماره تلفن  ستاد یگان استان33331434 آماده دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات در راستای صید و صیادی و خدمات رفاهی به جامعه صیادی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها