موج
کدخبر : ۳۶۹۱۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369172

سردار سلامی:

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص مردم کردستان گفت: اینجا سرزمین مقاومت است، بخشی مهمی از هویت مقاوت ملی ملت ایران است، داستان‌های شکفت‌انگیز و ماجراهای دل انگیزی از ایستادگی و ثبات قدم، پایداری، جوانمردی و غیرت و تعصب و شهامت این دیار سروده شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سردار سرلشگر پاسدار حسین سلامی در دهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت و انتشار تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب عصرهای کریسکان که هم‌اکنون با حضور مقامات کشوری و استانی و مهمانانی از اقلیم کردستان عراق در پردیس سینمایی بهمن سنندج در حال برگزاری است، اظهار کرد: عدالت، معنویت، کرامت انسان و اخلاق و طهارت روح در همه عالم جهان آن روز تا به امروز را معطر ساخت هیچ کس باور نمی‌کرد که آن شعائر زیبا و دل‌انگیز به سرعت بتواند از درون دره‌های تنگ و باریک مکه عالم را بپیماید و در برابر قلیل مستضعفانی که در برابر شعائر اسلام برای تقدیر زمین و بشارت برای دنیایی پر از معنویت و اخلاق برخواسته بودند به این سرعت جهان را فرا بگیرد و امپراتوریهای بزرگ را در هم بشکند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: تجربه تاریخ هم نشان داد هرگاه اسلام طلوع کرد همه کفار، مشرکان و منافقان در برابر آن صف‌آرایی کردند تا نور خدا را خاموش کنند، ولی هر بار خداوند نور خود را کامل کرد و اتمام بخشید هرچند کافران و مشرکان آن نپسندیدند.

سردار سلامی افزود: امروز مفتخر هستیم که در جمع مردمان شریف، عزیز و کریم کردستان هستیم، کردستان طبیعتی زیبا و دل‌انگیز دارد با کوه‌های سرافراز و سربلند، چشمه‌سارهای زلال، رودهای جاری، آرام، دشت‌های سرسبز و لاله‌گون که یک نگین زیبا در حلقه انگشتری کشور بزرگ ایران زمین است.

وی اضافه کرد: کشور پهناور، اقلیم زیبایی‌ها، سرزمین درخشش‌ها، کشور عظمت‌ها و صاحب تمدن، کشور اسلام ایران عزیز است.

فرمانده کل سپاه گفت: مردمان کردستان به طبیعت این سرزمین کاملا شبیه هستند، مردمانی هستند رفیع با قامت‌های برافراشته، قلب‌هایی سرشار از ایمان، روح‌های لطیف و مهربان با طراوت و با نشاط همانند طبیعت آن، جاری در حیات ایران همانند رودخانه‌هایشان، مردمانی که نقش زیبای وفاداری و تعهد به عظمت و استقلال و هویت و شخصیت این ملت را در تاریخ کهنسال خود به خصوص در این چهار دهه انقلاب اسلامی به زیبایی هرچه تمام‌تر اثبات کردند.

وی عنوان کرد: کردستان بخش مهمی از هویت ایران عزیز است، کردستانی که مردمان آن ریشه در حیات ازلی این سرزمین و در آینده در حیات ابدی و جاودانه آن خواهند داشت.

سردار سلامی اظهار کرد: نقطه نقطه این سرزمین وقتی از آسمان به آن نگاه کنید، کهکشانی پر از ستاره را نشان می‌دهد، شهیدانی که توسط مردمان این خطه به استقلال، اسلام، آزادی و ایران هدیه شدند، ستارگانی که همواره بر سپهر افتخارات کردستان می‌درخشند و هرگز غروب نمی‌کنند.

وی عنوان کرد:  اینجا سرزمین مقاومت است، بخشی مهمی از هویت مقاوت ملی ملت ایران است، داستان‌های شکفت‌انگیز و ماجراهای دل انگیزی از ایستادگی و ثبات قدم، پایداری، جوانمردی و غیرت و تعصب و شهامت این دیار سروده شده است، داستان‌های بسیاری مکتوم و نانوشته و ناگفته باقی مانده است.

فرمانده کل سپاه افزود: عصرهای کریسکان جلوه‌ای از مقاومت، جوانمردی و ایثار و گذشت است، بنابراین بنده شخصا دست‌بوس مردمان این دیار پرافتخار هستم.

وی گفت: جغرافیای مقاومت ما وسیع است، تاریخ مقاومتمان هم همینگونه است، هر ملتی اگر در صحنه‌های حساس خود نایستد، می‌شکند و می‌میرد و از جغرافیای سیاسی عالم حذف می‌شود، تاریخ قضاوت می‌کند. ما چهار دهه یک مقاومت استثنایی و تکرارناپذیر در تاریخ حیات بشر را طی کرده‌ایم.

سردار سلامی اضافه کرد: یک ملت با انقلاب شکوهمند خود ایستاده است، از زمین، هوا و دریا به او حمله شده است، دشمنانی به بزرگی بزرگترین امپراتورهای تاریخ بشر او را محاصره و بر او یورش آوردند. دروازه‌های کشور و مرزها را به روی او بسته‌اند تا اقتصادش فلج شود در طول این 42 سال مقاومت صفحات درخشان و دل‌انگیز و احساس برانگیزی از نمایش شکوه ایمان و اتحاد یک ملت بزرگ به نمایش درآمده است.

وی عنوان کرد: ایران که نقشه رنگارنگ و زیبایی از اقوام مختلف و با شرافت است نقشه‌ای یکرنگ از ثبات قدم، شرافت، از رأفت و منزلت یک ملت را به تصویر کشانده است. هیچ قدرت شیطانی نیست که به این ملت تهاجم نکرده باشد همه اشرار عالم به هم پیوسته‌اند و هنوز هم این داستان ادامه دارد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ولی هیچ کس در این سرزمین قد خم نکرده و هیچ کرنشی دیده نشده است، زره این ملت بدون پشت بوده است و همواره پیشانی دفاع به روی دشمن و جبین ملت ایران رو به دشمن بوده است، سختی‌ها تحمل شده است ملت ایران از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده‌اند و این رزم سعادت ما است.

وی در ادامه افزود: تاریخ بعثت تکرار شده و اسلام دوباره طوع کرد و پرتوهای گرمابخش و حرارت شعله‌های روح‌بخش او و گرمای محبت، رحمانیتی که از اسلام ساطع شده بر قلب‌ها نشسته و ملت ما امروز با یک قلب زندگی می‌کند.

سردار سلامی عنوان کرد: عناصر پایداری و مقاومت در این سرزمین ریشه‌دار هستند و این سرزمین با رهبران بزرگی در مقابل دشمان بزرگ ایستاده است.

وی افزود: با رهبرانی دوراندیش، عمیق ژرف، شجاع، جانباز با افق‌های بلند نگاه با تربیت روحانی به عنوان نقطه انتشار روحیه ایمان در کالبد این جامعه و با اسلام به عنوان یک مکتب آزادی‌بخش که حریت با ملتی بزرگ که هر روز تاریخ می‌سازند و صفحه جدید از افتخار بزرگ را در منظر و مرعای جهان به تصویر می‌کشند اینها عناصر مهم ایستادگی ما است.

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: وقتی ملت، اسلام و رهبری با هم در یک مجموعه هویت و شخصیت مقاومت و جهاد و یک ملت را شکل می‌دهد هیچ کس نمی‌تواند به این مردم آسیب بزند و همه مهاجمان را می‌شکنند، آمریکا متوقف می‌شود، می‌شکند، عقب می‌نشیند، در سرزمین خود درگیر و ناکام و عاجز می‌شود و از آن هدف‌های بلند خود به زمین فرو می‌افتد، تنازل می‌یابد به افول می‌رسد و به مغرب نزدیک می‌شود و این داستان بزرگترین دشمن تاریخ بشر برای بزرگترین ملت است.

سردار سلامی عنوان کرد: سرنوشت جهاد است ما اینجا از ادبیات جهاد و شهادت و مقاومت سخن می‌گویم که در آن کلمات صاحب روح، استحکام و حیات هستند.

وی ادامه داد: این سرزمین که بخشی از جبهه مقاومت اسلامی است امروز یک سرزمین امن و در حال رشد است که با فرهنگی غنی در مقابل دشمنان سرشکسته که همراه با امریکا فکر می‌کردند می‌توانند بر این ملت حکومت کنند، شکسته شده‌اند.

سردار سلامی عنوان کرد: ایمان به وعده‌های الهی، ایمان به نصرت‌های خدا و ایمان به آینده‌ای درخشان سرنوشت ملت ایران است و دشمنان تصور می‌کنند که ملت ایران اعتبار و ایمان خود را با مادیات عوض می‌کنند.

وی افزود: داستان محاصره اقتصادی داستان خطای دشمن در مقابل قدرت درونی ملت ایران است و وقتی این اشتباه را می‌کند، هزینه کرده و در نقشه‌های خود شکست می‌خورد.

سردار سلامی تصریح کرد: روزی در قیاس جهانی تحریم شده بودیم اما کشور با پیشرفت مواجه شده و مردمان آن همیشه آماده دفاع هستند و قد خم نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بیماری نیز بر تمام مشکلات افزوده می‌شود اما باز هم ایستادگی کرده و برای جهانیان به یک الگو در مقابله با این بیماری تبدیل شده و کشورهای به ظاهر قدرتمند در مقابل این بیماری به زانو در می‌آیند.

سردار سلامی اذعان کرد: اینجا فرماندهان و سردارانش خاک پای مردم هستند و سرباز ملت هستند و مردم نیز حاکمیت را از آن خود دانسته و همه به هم کمک می‌کنند چرا که ایران سرزمین عاطفه‌ها و سرزمین درخشش روح‌های به هم پیوسته است و همه برای هم زندگی می‌کنند و برای همین ایران سربلند است.

وی عنوان کرد: ما را اسلام و ایران از هر قومی که باشیم به هم گره زده و از دید قرآن اقوام گوناگون فرصتی است تا به هم کمک کنند و تقوای خود را نمایش دهند.

سردار سلامی اضافه کرد: ملت ایران همه بزرگ هستند و ملتی که در مقابل این همه قدرت بایستد و هیچگاه تسلیم خواسته آنان نشود ستودنی است و باید سجده شکر برای این ملت به جای آورد.

وی اذعان داشت: مقاومت یک مسیر است و هیچ نقطه‌ای از آن را نباید نادیده گرفت و ملت ایران خطا نمی‌کند چرا که نگاهشان به رهبری است که همانند جد بزرگوارش بر مومنان حریص است.

 کتاب "عصر‌های کریسکان"، خاطرات آقای امیر سعیدزاده (سعید سردشتی) از فعالیت‌های دوران پیش از انقلاب و مجاهدت‌های دفاع مقدس تا رنج‌های اسارت در زندان‌های کومله و دموکرات است که به‌قلم کیانوش گلزار راغب تدوین و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها