موج
کدخبر : ۳۶۹۱۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369135

سید رسول هاشمیان خبر داد:

مدیر طرح ساماندهی ناژوان از افتتاح اولین باغ های موضوعی در جموعه گردشگری ناژوان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید رسول هاشمیان گفت: با هدف استفاده بهینه از ظرفیت طبیعت ناژوان اولین باغ های موضوعی ناژوان افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح ها ضمن ایجاد پهنه وسیع فضای سبز ، زمینه پژوهش و آموزشی برای دانشجویان، دانش آموزان و عموم بازدیدکنندگان را ایجاد خواهد کرد.

سید رسول هاشمیان با اشاره به ایجاد باغ شکوفه گفت: باغ شکوفه ها به نام و یاد سرداران شهید اصفهان با وسعت هشت هزار متر مربع در حاشیه جنوب رودخانه آماده افتتاح قرار دارد.

وی گفت: توتستان بزرگ ناژوان به نام توتستان حضرت مرتضی علی (ع) با بیش از 22 هزار متر مربع نیز از دیگر طرح های شاخص حوزه فضای سبز می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به کاشت بیش از 32 هزار درخت و درختچه در طول سال جاری گفت: مجموعه بوستان هزار گل ناژوان به نام یادبود هزاران شهید والامقام  اصفهان با مساحتی بالغ بر 10 هزار متر مربع آماده کلنگ زنی جهت آغاز عملیات اجرایی است.

هاشمیان با اشاره به ضرورت حفظ کاربری و ماهیت طبیعی ناژوان گفت : باغ گیاهان دارویی ناژوان نیز در مساحتی بیش از 10 هزار متر مربع آماده کلنگ زنی است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت:  امروزه کشورهای بسیاری ازجمله کشورهای مدیترانه ای از طریق گردشگری باغ های میوه و باغ های موضوعی سالانه هزاران و میلیون ها گردشگر را به سرزمین های خویش جذب می نمایند و با ابتکارات مختلفی باعث بوجود آوردن دهها شغل و نیز کارآفرینی می شوند.

سید رسول هاشمیان ادامه داد : گردشگری باغ های موضوعی این امکان را برای بسیاری از ساکنین بومی فراهم میسازد که در محل سکونت خویش درآمد مورد نظر را ازطریق فعالیت های گردشگری کسب نمایند.

وی گفت: نکته مهم این است که در این بازدید ها به هیچ وجه نباید به کشاورزان و باغداران صدمه ای از جانب گردش های دسته جمعی گردشگران وارد آید.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با اشاره به بهینه سازی زیرساخت ها و امکانات موجود در مراکز گردشگری ناژوان گفت: فعالیت های جانبی قابل استفاده از باغ های موضوعی برای جذب و دیدار گردشگران در ایام خاص بهار یعنی فصل شکوفه، فصل برداشت گل و میوه ، فصل تهیه فرآورده های خاص از میوه ها ، روش تهیه و بسته بندی خشکبار و تشکیل غرفه های فروش برای گردشگران نیز بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها