موج
کدخبر : ۳۶۸۸۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368842

در گفت و گوی آنلاین شهردار اصفهان و شهردار فلورانس مطرح شد؛

شهردار اصفهان از برگزاری یک نمایشگاه و جشنواره مشترک آنلاین هنر میان دو شهر اصفهان و فلورانس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی در گفت و گوی آنلاین با داریو ناردلا شهردار فلورانس، خواهرخوانده ایتالیایی اصفهان اظهار کرد: امکان ایجاد این  نمایشگاه را برقرار می کنیم تا این موضوع به عنوان آغازی برای همکاری های جدید و توافق میان دو شهر اصفهان و فلورانس محسوب شود. 

وی گفت: به دلیل به وجود آمدن پاندمی کرونا در سراسر جهان امکان سفر به کشورهای ایتالیا و ایران از بین رفته است؛ این ویروس نظم جهانی رفت و آمدها و ملاقات ها را به هم زده و شیوه های جدیدی در زندگی اجتماعی ایجاد کرده است. 

شهردار اصفهان، با اشاره به بروز نوآوری و خلاقیت در زمینه برقراری ارتباط با دیگر شهرهای جهان پس از شیوع ویروس کرونا افزود: ارتباطات آنلاین و گفتگوها و جلسات مجازی با سفرا و شهرداران دیگر شهرهای جهان، فرصتی بود که در این شرایط ایجاد شد و ما به خوبی استفاده کردیم.

اصفهان و فلورانس کانون تعاملات هنری و فرهنگی می شوند

نوروزی با بیان اینکه شهرهای اصفهان و فلورانس سال های بسیار زیادی است که خواهرخوانده یکدیگر هستند، گفت: این دو شهر به عنوان شهرهایی با سابقه دیرینه و طولانی در تاریخ جهان مطرح هستند، همانگونه که فلورانس برای مدتی پایتخت ایتالیا بوده اصفهان نیز سابقه پایتختی ایران را دارد.

وی شهر فلورانس را شهری با سابقه فرهنگی، تاریخی، گردشگری و هنری ذکر کرد و ادامه داد: اصفهان نیز دارای این خصایص بوده و در جهان به عنوان شهری پیشرو در هنر،‌ تاریخ و صنعت شناخته می شود، صنایع بزرگی همچون فولاد و ذوب آهن در این شهر قرار دارد و از لحاظ علمی نیز پنج دانشگاه مادر در این شهر بوده و 30 دانشگاه کوچک و بزرگ دیگر در استان اصفهان فعال است.  

شهردار اصفهان با بیان اینکه شهر فلورانس در زمینه های هنری مانند تئاتر، موسیقی و سایر هنرها فعال بوده و شهری هنری محسوب می شود، تاکید کرد: این دو شهر با چنین ویژگی ها و نقاط مشترک می توانند در حوزه های هنری، علمی و ... با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و دایره همکاری های خود را گسترش دهند.   

وی با اشاره به ابتکار طرح شهروند دیپلمات از سوی شهرداری اصفهان، افزود: این طرح با همکاری سایر خواهرخوانده های اصفهان در دستور کار قرار دارد و علاقه داریم شهروندان اصفهانی با ارتباطات بین‌المللی و همچنین اصفهانی های مقیم کشور ایتالیا زمینه توسعه اقدامات و برنامه‌های مشترک را فراهم کرده و تجربیات، خلاقیت ها و نوآوری ها را در این بستر تعاملی فعال کنند تا بتوانیم از این تجربیات برای بهبود شهر و ارتباطات بین‌المللی استفاده کنیم.  

قدرت اله نوروزی با بیان اینکه شهر اصفهان دارای 13 خواهرخوانده بوده و عضو 10 شبکه شهر و سازمان بین‌المللی است، خاطرنشان کرد: با این اوصاف می توانیم یک هم افزایی با یکدیگر ایجاد کرده و با ایجاد نقشه راهی زمینه های همکاری مشترک را ایجاد کنیم.    

وی ادامه داد: شهر اصفهان نشان کاندیداتوری پیوستن به شهرهای دوستدار کودک یونیسف را دریافت کرده و در شبکه شهرهای دوستدار سالمند نیز فعال است، بنابراین در این زمینه ها نیز می‌توانیم تبادل نظر و تجربیات داشته باشیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه می توانیم در ارتباط با حمل و نقل عمومی نیز همکاری کنیم، گفت: شهر فلورانس شهری موفق در زمینه استفاده از تراموا و سایر خطوط حمل و نقل عمومی است که می تواند تجربیات خود را در این زمینه ها در اختیار اصفهان بگذارد.  

وی تاکید کرد: بیشترین بودجه شهر اصفهان به حمل و نقل عمومی اختصاص یافته و معتقدم لازمه حفظ محیط زیست و زیست پذیر شدن شهر توجه به زیرساخت های حمل و نقل عمومی قوی و پیشرفته است. 

نوروزی به زمینه‌های زیاد همکاری ها بین این دو شهر اشاره کرد و گفت: در زمینه مسائل اقتصاد فرهنگی، برگزاری جشنواره های فرهنگی، رویدادهای فرهنگی و هنری می توانیم برنامه های مشترک برگزار کرده و اصفهان و فلورانس را کانون تعاملات هنری دو کشور کنیم.

شهردار اصفهان با ارائه پیشنهاد برگزاری یک نمایشگاه و جشنواره هنری مشترک آنلاین بین دو شهر، تاکید کرد: این نمایشگاه می‌تواند بستری برای معرفی ظرفیت‌های هنری دو شهر باشد و امکانی برای اتصال هنرمندان و کسب و کارهای مربوطه به یکدیگر فراهم کند و این موضوع به عنوان آغازی برای همکاری و توافق میان دو شهر محسوب شود. 

وی با بیان اینکه در اردیبهشت سال 1400 جشنواره بین المللی صنایع دستی در اصفهان برگزار می‌شود، افزود: اصفهان مهد صنایع دستی ایران است و این نمایشگاه فرصتی برای شکوفایی صنایع‌دستی ایران و جهان است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها