موج
کدخبر : ۳۶۸۸۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368801

حمیدرضا تاملی:

فرماندار اردستان اظهار کرد: ضرورت دارد خیریه ها با تعامل بیشتر در بین خوداز موازی کاری پرهیز کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حمیدرضا تاملی در جلسه نشست با خیریه ها ی شهرستان در فرمانداری ضمن تقدیر از این موسسه ها گفت: این خیریه ها در دوران یک ساله بیماری کرونا در زمینه حمایت از اقشار آسیب پذیر ، مدیریت بیماری کرونا ‌واجرای طرح مواسات در کنار مجموعه های اداری فعالیت خوبی انجام دادند.

وی دربخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به مشکلات فرهنگی و اجتماعی شهرستان اظهار داشت: در شهرستان نیازمند تحول فرهنگی و اجتماعی در جهت رسیدن به پیشرفت مورد انتظار مردم هستیم موضوع مهمی که تا کنون کمتر به آن توجه شده تا جایی که با تاسف گاهی از منظر مدیران هم پیشرفت در آسفالت جاده و تغییر در مبلمان شهری می باشد.

فرماندار اردستان تصریح کرد: تا زمانی که جامعه و مردمی که در آن زندگی می کنند خصوصا نخبگان تعریف واحدی از پیشرفت نداشته باشیم همه تلاش ها منجر به پیشرفت و بهره بردن مردم نخواهد شد.

تاملی گفت: در اردستان یک تناقض وجود دارد زیرا منابع و امکانات چه در بخش دولتی و چه زیرساخت هایی که برای تامین بهتر زندگی کردن مردم وجود دارد با نیازهای جامعه هم خوانی نداشته تعادل در شهرستان برقرار نیست.

وی افزود: علت عمده آن این است که نگاه در اردستان به مردم صرفا از باب تامین معیشتی و اقتصادی بوده در صورتی که با این منابع می توان بسیاری از مشکلات مردم را حل کرد.

فرماندار اردستان در ادامه اظهار داشت: یک شکاف دانشی و اطلاعاتی از امکانات موجود ، گروه ها و جوامع که باید از این ظرفیت ها استفاده کنند وجود داردو در جاهایی این امکان ها وجود دارد ولی مخاطب از آن اطلاعی ندارد، از طرفی با مسئله جدی تری در منطقه روبرو هستیم که عمده افراد در مهارت زندگی کردن دچار مشکل هستند.

تاملی با اشاره به راه های مختلف فقر زدایی گفت: ایجاد اشتغال عامل اصلی حرکت به سمت فقرزدایی است ، ولی امروز با افزایش تعداد مراکز نیکوکاری در شهرستان سیگنال به جامعه می دهیم که کسی به سمت کار کردن نرود ، از طرف دیگر سرمایه گذار و کارفرما باید چندین بار برای جذب نیروی کار آگهی بدهد.

وی تصریح کرد: اصلی ترین جرم ها در اردستان موضوع اعتیاد است وعمده سرقت های کوچک توسط معتادین صورت می گیرد که برای تامین مواد خود نیاز به پول دارند .

فرمانداری اردستان

فرماندار اردستان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مسکن در شهرستان اشاره و گفت: در این بخش واقعا اردستان به نسبت بقیه نقاط کشور چه استفاده ای برده ؟ آیا توانسته اند از امکانات مسکنی که دولت فراهم کرده بخوبی استفاده کنند؟ از طرفی اردستان محیط کوچکی است و بسیاری از کارها را می توان به صورت پایلوت انجام داد.

حمیدرضا تاملی افزود: باید حدود فعالیت خیریه ها و مراکز نیکوکاری مشخص شده خانواده هایی که از نظر مالی ، اشتغال و یا درمان دچار مشکل هستند شناسایی و به سراغ خانواده های ساکن در محدوده خیریه ها باید رفت و مشکلات آن ها را دسته بندی وافرادی که بیکار هستند به بنگاه های اقتصادی معرفی شوند.

وی تاکید کرد: باید سطح مراکز نیکوکاری از تامین بسته های حمایتی به تسهیل گری زندگی مردم در نقاط تحت پوشش ارتقا پیدا کرده

تاملی بیان داشت: این مرکزها نقش واسطه را بین مردمی که نیازمند خدمات در بخش های مختلف با دستگاه هایی که متولی خدمات دولتی هستندایفا کنند.

فرماندار اردستان ابراز کرد: با توجه به تسهیلات اشتغالزایی که توسط بنیاد برکت ، کمیته امداد و بهزیستی داده شده الان نباید فرد بیکار در شهرستان داشته باشیم و اگردر

این مقام مسئول افزود: سال آینده ظرفیت اشتغال شهرستان را مردم بومی پر نکنند شاهد حضور غیر بومی هادر منطقه خواهیم بود و بدنبال آن تغییر فرهنگی را شاهد هستیم.

تاملی تصریح کرد: اشتغال در اردستان بجز افراد دارای تحصیلات عالی برای افرادی که جویای کار باشند حل شده است.

در ادامه امام جمعه اردستان در این جلسه گفت: خیریه ها توجه به مردم نیازمند را در صدر کار خود داشته باشند و از آن ها و نیازشان غفلت نکنند.

حجت الاسلام حسن دهشیری افزود: تفاوت است بین سائل و محروم ، سائل کسی است که دست خودرا جلو دیگران دراز می کند و لی محروم آبروداری می کند و نیاز خود را به کسی اعلام نمی کندکه باید این افراد شناسایی و به آن ها کمک شود.

وی تصریح کرد: باید به کسانی کمک شود که تحت حمایت نهادهای حمایتی نیستند و این گونه حمایت ها بسیار ارزشمند واز نظر اسلامی کاری پسندیده و اجر اخروی دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها