موج
کدخبر : ۳۶۸۶۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368691

محمد عیدی تاکید کرد:

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان بر لزوم ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از رکود صنایع خلاق، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمد عیدی در مراسم رونمایی از سند بررسی راهکارهای خروج از رکود بازار صنایع دستی در بحران کرونا در اصفهان بر لزوم ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از رکود صنایع خلاق، تاکید کرد و افزود: هویت فرهنگی اصفهان بر دوش فعالان صنایع دستی و صنایع خلاق بوده به همین منظور لازم است این فعالان مورد توجه قرار بگیرند.

وی ادامه داد: تمام همت ما این بوده تا سندی روی میز قرار بگیرد که کاربردی بوده و بتوانیم بر مبنای آن اقداماتی در سطح شهر،‌ استان یا حتی کشور برای حوزه صنایع دستی و صنایع خلاق و گردشگری انجام دهیم.

معاون فرهنگی شهردار اصفهان پیرامون پژوهش انجام شده در این خصوص گفت: دفتر کمیسیون ملی یونسکو ایران در استان اصفهان با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در راستای رسالت خود در عرصه فرهنگ و هنر استان، ‌پژوهشی را در این مسئله آغاز کردند که نتیجه اولیه آن به چاپ رسیده است. 

وی تاکید کرد: این پژوهش مبتنی بر بررسی مسئله رکود بازار صنایع دستی از چند منظر جامعه شناختی، ‌بازاریابی، مدیریت استراتژیک، تحلیل سوآت و تجارب دیگر کشورهاست که هر منظر به اجمال آمده است.

محمد عیدی ادامه داد: بیش از 100 راهکار و ایده برای احیا و توسعه صنایع دستی اصفهان در این پژوهش ذکر شده که کاربردی ترین آنها با عنوان ایده های کاربردی و زودبازده ارائه شده است.

رفع موانع و مشکلات حوزه صنایع دستی در گرو هم افزایی همه نهادهای استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در حاشیه نشستی که به همین منظور و همچنین با هدف بررسی راهکارهای خروج از رکود بازار صنایع دستی اصفهان در بحران کرونا برگزار شد، با بیان اینکه به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از یک کار پژوهشی زیبا رونمایی شد، اظهار کرد: در این پژوهش ابعاد مختلف تاثیر کرونا بر حوزه صنایع دستی مورد مطالعه قرار گرفته است که در نشستی که به همین منظور برگزار شد راهکارهایی در حضور فعالان این صنعت، بخش خصوصی، مدیران شهرداری و ... ارائه و قرار شد تقسیم بندی و برنامه اقدام این مجموعه تهیه شود تا با تقسیم کاری که صورت می گیرد همه مجموعه ها به صورت هماهنگ به سمت افزایش فروش صنایع دستی بروند تا صنایع دستی از رکود خارج شود. 

صنایع دستی

سید حسن قاضی عسگر تصریح کرد: در این جلسات هماهنگی هایی بین بخش های مختلف مرتبط با حوزه صنایع دستی به وجود می آید و نقش هر بخش تعریف شده و همگی هم راستا در جهت ارتقا صنایع دستی استان و کشور پیش خواهند رفت. 

وی اضافه کرد: امیدوارم نهادهای تصمیم گیر بتوانند به سرعت موانع و مسائل توسعه صنایع دستی را مرتفع کنند تا این صنعت از رکود خارج شود.

لزوم حرکت بر مسیری مبتنی بر ظرفیت های فوق العاده شهر اصفهان

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این نشست، فضای حاکم بر ارکان شهرداری و مدیریت شهری را فضایی مبتنی بر حرکت به سمت واقعیات و ظرفیت های شهر اصفهان ذکر کرد و گفت: امروز نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان بودجه برای اداره شهر اصفهان نیاز است که بخشی از این بودجه توسط منابع عوارض ساختمانی از شهروندان تامین می شود.

نصیر ملت تصریح کرد: شهر برای جبران خدمات و کسری سرانه خدماتی مورد نیاز خود نیاز به منابع مالی دارد که برای تامین این منابع مالی نیاز به بارگزاری های جدید در شهر دارد تا بتواند درآمد کسب کند. این نوع درآمد تا جایی که شهر ظرفیت داشته باشد می تواند ادامه پیدا کند و از یک جایی به بعد شهر تمام می شود و متاسفانه این موضوعی است که در همه شهرهای ایران وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیش از 70 درصد بارگزاری مازاد بر ظرفیت شهرهای ایران وجود دارد، تصریح کرد: این بارگزاری های مازاد موجب فرار طبقه خلاق از این شهرها به خارج از کشور برای کسب شرایط بهتر شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها