موج
کدخبر : ۳۶۸۶۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368609

آموزش و پرورش ناحیه دو یزد برای اولین بار در استان به دنبال ایجاد کانون تربیتی محله با همکاری مدارس ین ناحیه است که در شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد با حضور فرماندار یزد نیز مطرح شد.

حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 یزد در گفت و گو با خبرگزاری موج یزد، در خصوص طرح مدرسه کانون تربیتی محله، گفت: با توجه به ارائه طرح مدرسه کانون تربیتی محله، مدارس ناحیه دو، آمادگی اجرای این طرح را دارند.

به گفته اسمعیلی زاده اهداف طرح مدرسه، کانون تربیتی محله، کاهش فاصله بین جامعه و مدرسه و تعامل اثربخش آنها با یکدیگر، ارتباط بین یادگیری های مدرسه و زندگی اجتماعی، تبدیل مدرسه به کانون پیشرفت محله و افزایش مشارکت عوامل اثربخش بیرونی در امور آموزشی و پرورشی مدارس است.

طرح مدرسه کانون تربیتی محله باید در 10 درصد مدارس اجرا شود

وی با بیان اینکه اجرای این طرح به عهده آموزش و پرورش است، اظهار داشت: با همکاری سایر دستگاه ها مانند شهرداری ها، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و... در 10 درصد از مدارس باید اجرا شود.

وی در خصوص برنامه ریزی های انجام شده درباره طرح مدرسه کانون تربیتی محله، بیان کرد: برگزاری جلسه با شهرداری منطقه دو جهت معرفی مدارس پیشنهادی و انجام هزینه های اولیه مانند وسایل ورزشی، زمین چمن و ...، تصویب در شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد، موافقت شهرداری منطقه دو جهت ارجاع طرح به شورای اسلامی شهرستان یزد بابت انجام هزینه ها از جمله این اقدامات بوده است.

تاکید فرماندار یزد بر پرداختن به جزییات طرح مدرسه، کانون تربیتی محله

گفتنی است: در دویست و شصت و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد که با حضور سید محمد ستگاری فرماندار یزد برگزار شد، بر تشکیل کانون تربیتی محله با کمک مدارس تاکید شد.

در این نشست مسئولان آموزش و پرورش به مشکلات و موانع این طرح و لزوم فعال بودن مدارس در شیفت عصر پرداختند.

فرمانداریزد بر پرداختن به جزییات طرح مدرسه، کانون تربیتی محله تاکید و بیان کرد: بررسی تمام جزییات این طرح از آن جهت اهمیت دارد که در نیمه راه باعث رها شدن آن نشود و طرح با قوت ادامه پیدا کند.

تاکید فرماندار یزد بر رصد وضعیت تحصیل دانش آموزان در ایام کرونا

رستگاری با تاکید بر اهمیت مسئله آموزش در شرایط کرونا، گفت: در برخی مناطق با رضایت والدین از امر اموزش در شرایط کرونا و در برخی مناطق با نگرانی انها مواجه هسنیم که باید رسیدگی شود.

وی بر ارزیابی آموزش مدارس تاکید کرد و افزود: جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد باید گزارشی از ارزیابی مدارس در وضعیت تحصیل دانش آموزان ارائه نماید.

فرماندار یزد در پایان افزود: با توجه به اینکه مسائل ورزشی نیز در طرح مدرسه کانون تربیتی محله در نظر گرفته شده برای کاهش هزینه های مدرسه می توان سالن های ورزشی شهر را در رایزنی با اداره ورزش و جوانان در شیفت هایی به آموزش و پرورش اختصاص داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها