موج
کدخبر : ۳۶۸۵۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368504

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان یزد گفت: پنجمین نشست نقد رأی با موضوع خلع ید از املاک در چرخه ثبتی به صورت مجازی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حسین دهقانی فیروز آبادی معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان یزد با بیان اینکه برگزاری نشست های نقد رأی از ابتکارات دادگستری استان یزد در دوران مدیریت جدید است گفت: نقد رأی به سه صورت انجام می گیرد که مهمترین آن نقد رأی عمومی است که با حضور قضات رسیدگی کننده و صادر کننده رأی، هیئت داوران و وکلا و دانشجویان حقوق برگزار می گردد.

وی افزود: نقد در فضای مجازی و با مشارکت دانشجویان، نقد در محافل داخلی دادگستری از دیگر شیوه های نقد آراء در دادگستری استان است.

دهقانی تصریح کرد: نقد در فضای عمومی یک ابتکار بود که دادگستری استان یزد در سال 98 آن را آغاز و به مرور زمان خود این جلسه مورد نقد قرار گرفت و سیری تکاملی را طی کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون چهار نشست نقد رأی در استان برگزار شده است، افزود: پنجمین نشست نقد رأی در استان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت و با توجه به شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار می شود.

دهقانی اظهار داشت: در مورد املاکی که فاقد سند مالکیت می باشند و در چرخه اداره ثبت قرار دارند گاه دعوا و خلع ید طرح می شود که شاهد رویه های متفاوتی در محاکم در این موضوع هستیم در این راستا پنجمین نشست نقد رای با موضوع خلع ید از املاک در چرخه ثبتی برگزار می شود.

وی افزود: پنجمین نشست مجازی نقد رأی با حضور قاضی صادر کننده رأی در دادگاه بدوی، مستشار دادگاه تجدید نظر و رییس شعبه دادگاه تجدید نظر صادر کننده رأی برگزار می شود.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان یزد گفت: پنجمین نشست نقد رای پنجشنبه 14 اسفند ماه ساعت 9 صبح الی 11 برگزار و علاقه مندان می توانند به صورت میهمان از طریق لینک https://zil.ink/ensaniyazd  در این همایش شرکت کنند.

دهقانی تصریح کرد: علاقه مندان همچنین می توانند از طریق صفحه عدلیه یزد در فضای مجازی به نشانی  @adlieh_yazd در این نشست شرکت نمایند.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان یزد اظهار داشت: از جامعه حقوقی استان دعوت

 می شود تا با  ارائه دیدگاهها، ایده ها، انتقادات، نظرات و اندیشه های خود رونق بخش این همایش باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها