موج
کدخبر : ۳۶۸۰۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368098

ستاد کرونای استان البرز:

سخنگوی ستاد کرونای استان البرزگفت: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و نوروز پیش رو اگر مردم رعایت نکنند وارد پیک چهارم کرونا میشویم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، علیرضا سلیمانی، سخنگو ستاد مقابله با کرونا استان البرز، امروز در جمع خبرنگاران، گفت: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال شاهد حضور مردم در خیابان ها و مراکز خرید هستیم که این امر نگرانی زیادی در خصوص ورود به پیک چهارم کرونا ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد بیماران بستری شده و ترخیصی استان  تقریبا ثابت است ولی با توجه به وضعیت پیش رو این نگرانی وجود دارد که در روزهای آتی با افزایش تعداد بیماران مواجه باشیم.

وی با اشاره به شناسایی چند مورد مبتلا به کرونای انگلیسی در استان توضیح داد: این سویه از ویروس کرونا قدت انتقال بیشتری دارد و علایم آن شدیدتر است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه افرادی که ماسک نمی زنند در حق خود و اطرافیان جنایت می کنند، اظهار کرد: سویه جدید ویروس کرونا تهدید جدی تری برای کسانی که به بیماری زمینه ای مبتلا هستند به شمار می رود بنابراین افرادهای پر ریسک باید با حساسیت پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

سلیمانی بیان کرد: کسانی که یک بار به کرونا مبتلا شده اند از سویه های جدید مصون نیستند و حتی اگر مجددا درگیر این بیماری نشوند می توانند ناقل این ویروس باشند و دیگران را مبتلا کنند.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز اضافه کرد: در حال حاضر وضعیت چهار شهرستان استان زرد و دو شهرستان آبی است ولی در خصوص اعمال محدودیت ها، شرایط رنگ قرمز در اغلب شهرستان ها ابلاغ و اجرایی شده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا زمزمه ها در خصوص تعطیلی کلیه صنوف و ادارات از 25 اسفند وجود دارد، گفت: این امر به تصمیم ستاد ملی کرونا و وضعیت شیوع کرونا بستگی دارد و فعلا تصمیمی در این خصوص ابلاغ نشده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها