موج
کدخبر : ۳۶۷۸۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367823

علیرضا محمدی کرجی‌ران خبرداد؛

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در شش ماه نخست امسال ۷ میلیون و ۸۷۰ هزار تن انواع مواد نفتی از بندر خلیج فارس به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا محمدی کرجی‌ران مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در شش ماه نخست امسال ۱۵ میلیون تن انواع مواد نفتی در بندر خلیج فارس تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد رشد داشته است.

وی افزود: طی این مدت ۷ میلیون و ۸۷۰ هزار تن انواع مواد نفتی از این بندر به خارج از کشور صادر شد که ۲۱ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد: در شش ماه نخست امسال ۶۱۰ فروند نفتکش در اسکله‌های بندر نفتی خلیج فارس هرمزگان پهلو گرفتند.

وی ابراز کرد: طرح توسعه بندر خلیج فارس به عنوان مجموعه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در دست اجرا است و با احداث سه پست اسکله نفتی جدید کار تخلیه و بارگیری مواد نفتی در این بندر شتاب بیشتری می‌گیرد.

محمدی افزود: عملیات ایررایزینگ به عنوان روشی نوین به منظور نصب سقف‌های فوق سنگین مخازن فرآورده های نفتی نیز با همت و تلاش متخصصان ایرانی در این بندر در حال اجرا است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها