موج
کدخبر : ۳۶۷۷۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367749

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان:

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت:خمینی شهری ها بر ولایت مداری خود ثابت بوده و در هر نقطه ای به عنوان سرباز ولایت حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مسعود احمدی نیا به مناسبت روز حماسه و ایثار شهرستان خمینی شهربا بیان این مطلب که امروز وظیفه ما آگاهی بخشی جوانان از مکتب شهدا به عنوان یک نماد و الگو است، اظهار کرد: ترویج مکتب و نشر آثار شهدا از واجبات است واز وظایف مسئولان تکریم خانواده شهداست.

وی از وجود  23 هزار و 500 شهید خبر داد و بیان کرد: 10 درصد از ایثارگران استان خمینی شهری هستند.

این مقام استانی تصریح کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبر انقلاب که فرمودند: خمینی شهر بیش از چند استان شهید تقدیم اسلام کرده است اضافه کرد:این شهردر ایثار از رتبه های اول استان و کشور قرار دارد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در ادامه از سیاست راهبردی فرهنگ ایثار و شهادت سخن گفت و تشریح کرد: راهبرد اجرایی و عملیاتی که با فرهنگ اهل بیت و مکتب شهدا باشد جز با ترویج فرهنگ ایثار  وشهادت نمی توان به جوانان ابلاغ نمود؛ جوانان ما آمادگی این را دارند که در برابر همه یاوه گویی های استکبار جهانی به ویژه تحریم ها ایستادگی و مقاومت کنند.

وی با بیان این موضوع که مردم خمینی شهر با حضور در عرصه های صنعتی در این حوزه نیز میدان دار بوده اند ابرازکرد: ترویج فرهنگ شهادت توصیه مقام رهبری است که زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست .

در ادامه این مراسم حاج اسماعیل محمدی دبیر مجمع رزمندگان شهرستان گفت: پنجم اسفند یادآور رشادتهای فرزندان انقلاب است که با جان و دل در مقابل دشمن ایستادگی کردند.

دبیر مجمع رزمندگان اسلام شهرستان اظهار کرد: در عملیات خیبر پنج گردان از شهرستان خمینی شهر حضور داشت  که در این عملیات 114نفر از رزمندگان جان بر کف خمینی شهری به سالار شهیدان پیوستند.

وی خبرداد: در این عملیات دو فرمانده  شهید همت و باکری به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و حاج حسین خرازی در این عملیات یک دست خود را در راه اسلام بخشید.

محمدی  در پایان آرزو کرد: به امید آنکه شهدا دستگیر ما باشند ،امید است بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم و به دست رهبر معظم انقلاب  پرچم اسلام  به دست صاحب الزمان (عج)برسد.

به گزارش موج؛ در پایان مراسم با حضور مسئولان استان و شهرستان از خانواده های شهدای عملیات خیبر و جانبازان و ایثارگران قدر دانی به عمل آمد.

شهدای خمینی شهر

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها