موج
کدخبر : ۳۶۷۵۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367563

علی‌اصغر مونسان:

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: طرحی برای سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ آماده و در در ستاد ملی کرونا به‌تصویب رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی  در سفر به کرمان با بیان این مطلب افزود : با ستاد ملی کرونا و دیگر تصمیم گیران ستاد جلسات زیادی داشتیم که این جلسات با حضور مسئولان وزارت گردشگری، وزارت بهداشت و وزارت کشور و دستگاه‌های مرتبط در این حوزه برگزار شد.

مونسان با بیان طرح سفرهای نوروز 1400 گفت : سه نوع سفر داریم که دو نوع آن مدیریت‌شده در قالب تورهای گردشگری و اقامت در محل‌های مجاز گردشگری است که وزارت بهداشت کمترین دغدغه را در ارتباط با این سفرها دارد چرا که این سفرها تحت شرایط بهداشتی و با رعایت کامل و بدون نقص پروتکل های بهداشتی است .

وی با بیان نوع سوم و پرخطر این سفرها افزود :  بحث و نوع سفری که موجب نگرانی ما است سفرهای انبوه بدون برنامه است .

وزیر میراث فرهنگی و گردشکری گفت : این‌که هرکس با ماشین شخصی راهی سفر شود و در هرجا اقامت داشته باشد غیر قابل کنترل است.

وی با بیان ممنوع بودن هرگونه برپایی کمپ، زدن چادر و ایجاد اجتماع گفت : سفرهای نوع یک و دو را که عمدتاً برای گردشگری اقتصاد و درآمد دارد ـ پس از یک سال رکود در برنامه داریم و در تلاشیم که نوع سوم سفرها را مدیریت و کنترل کنیم.

به گزارش موج ، باحضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ایران وزیر گردشگری ونزوئلا، استاندار، فرماندار کرمان و تعدادی از مدیران موزه طلا و جواهرات قیصریه ابراهیم را افتتاح و از حمام تاریخی ابراهیم خان بازدید کردند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها