موج
کدخبر : ۳۶۷۴۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367496

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: ۸۰ درصد مدارس استان اردبیل توسط خیرین مدرسه ساز استاندارد سازی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل با اشاره به اینکه ۸۰ درصد مدارس استان استاندارد سازی شده است گفت: اداره کل نوسازی و مجمع خیرین مدرسه ساز برای استاندارد سازی مدارس و کاهش مدارس گرمایشی با بخاری را در دستور کار قرار داده اند.

وی از احداث ۳۹۶ مدرسه توسط خیران عاقبت اندیش مدرسه ساز در سطح استان اردبیل خبر داد و افزود: در حال حاضر ۴۶ مدرسه دیگر در دست اجرا است و اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس و مجمع خیرین مدرسه ساز در کنار خیرین مدرسه ساز در سال۱۴۰۰ این پروژه ها را تکمیل می کنند.

استاندار اردبیل در رابطه با مدرسه سازی آجر به آجر گفت: در این طرح هرکس می تواند به اندازه وسع و توان در بحث مدرسه سازی کمک کند و ۲ باب مدرسه با این طرح در حال احداث است.

بهنام جو با بیان اینکه موضوع تعلیم و تربیت در آینده فرزندان ما نقش مهمی دارد، افزود: برای اینکه دانش آموزان در آینده به جایگاه مهم برسند و درست تربیت شوند باید در یک فضای مناسب آموزشی تحصیل کنند.

وی نقش و جایگاه مدارس و فضای آموزشی  در تربیت فرزندان مهم ارزیابی کرد و گفت: فرزندان این مرز و بوم در سنین شکل گیری ، مهارت آموزی و آموزش تربیتی تحت تعلیم معلمان دلسوز موسم تحصیل در مدارس اتفاق می افتد.

استاندار اردبیل ادامه داد: نزدیک 3 هزار واحد آموزشی در استان اردبیل وجود دارد و به علت نیاز نظام تعلیم و تربیت استان به فضاهای مناسب آموزشی، دولت به تنهایی نمی‌تواند همه فضای مورد نیاز را تامین کند بنابرین خیرین عاقبت اندیش کار بزرگی برای نظام آموزشی انجام می دهند.

بهنام جو مدرسه سازی را کاری ارزشمند و توام با آینده‌نگری دانست و بیان کرد:خیرین مدرسه‌ساز همواره از دستاورد خیر افراد تعلیم دیده در این مدارس به صورت معنوی بهره‌مند می شوند و دنیا و آخرت خود را با این کار تضمین می کنند.

وی تصریح کرد: مدرسه‌سازی به نوعی انسان‌سازی و فراهم کردن مقدمات توسعه با محوریت انسان‌های عالم و آگاه است و توسعه فرهنگ مدرسه‌سازی نوید آینده خوبی برای استان اردبیل می‌دهد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در کنار کارهای عمرانی، اقتصادی و فرهنگی انجام کارهای معنوی در جامعه به توسعه کمک می کند افزود: افزایش فضای آموزشی و تربیتی در جامعه به کاهش آسیب های اجتماعی و بزهکاری ها احتمالی می انجامد.

انتهای پیام/ح

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها