موج
کدخبر : ۳۶۷۴۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367435

اولین پلاتوی بخش خصوصی استان هرمزگان با عنوان پلاتوی یارا در بندرعباس افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج، اولین پلاتوی بخش خصوصی استان هرمزگان با عنوان پلاتوی یارا با حضور «رضا کمالی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، «حسن استاد» رئیس جامعه معلولان استان هرمزگان، «فرید خرمی» سرمایه‌گذار این مجموعه و جمعی از مدد جویان عضو جامعه معلولان استان و همچنین تعدادی از هنرمندان حوزه تئاتر هرمزگان افتتاح شد.

*تاخیر در افتتاح

در افتتاحیه این برنامه حسن استاد رئیس جامعه معلولان استان هرمزگان در خصوص این مجموعه بیان داشت: این پلاتو در مرکز فرهنگی و هنری یارا زیر نظر جامعه معلولان استان هرمزگان شروع به کار می‌کند و باافتخار می‌توانم بگویم پلاتو یارا اولین پلاتوی خصوصی استان است که حدوداً یک سال پیش تأسیس شد اما به دلیل شرایط خاص شیوع بیماری کرونا افتتاح رسمی آن را تا امروز که این توفیق حاصل شد به تأخیر بیندازیم.

*زیرساختی برای بالندگی هنر هرمزگان

وی افزود این پلاتو برای بالندگی و رشد تئاتر و هنرهای نمایشی و موسیقی شهر بندرعباس و استان هرمزگان افتتاح شده است و باکمال میل از برگزاری نمایش‌ها در این مجموعه استقبال خواهیم کرد.

استاد ادامه داد: با توجه به کادر قوی که این مجتمع را اداره می‌کند آینده روشنی را برای «یارا» متصور هستیم و امیدوارم همه هنرمندان و اصحاب قلم در جهت معرفی این مجموعه ما را یاری کنند و در کنار ما باشند.

*سرفرازی جامعه‌ی معلولان

رضا کمالی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم افتتاحیه پلاتوی یارا ضمن تقدیر از سرمایه‌گذار این پروژه، افزود: به‌عنوان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اگر یک متر به فضای فرهنگی استان اضافه شود، دست متوالیان امر را به گرمی می‌فشاریم و به‌شخصه از بخش خصوصی که متولی این امر مهم بوده‌اند، تشکر می‌کنم.

وی اضافه کرد: باعث خرسندی است که جامعه معلولان استان هرمزگان توانایی انجام این کارهای بزرگ را دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: گروه‌های تئاتر معلولان استان موفقیت‌های بسیار خوبی را در سطح کشور داشته‌اند همه آن‌ها باعث افتخار هرمزگان هستند.

وی اظهار داشت: از همه دست‌اندرکارانی که این کار مهم را برای شهر بندرعباس و هنرمندان این مرزوبوم انجام داده‌اند صمیمانه تشکر می‌کنم و امیدواریم سایر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هم به این حوزه وارد شوند و این حرکت‌ها ادامه یابد.

پلاتوی یارا 2

*ساخت پلاتو بدون دریافت تسهیلات

فرید خرمی سرمایه‌گذار پلاتوی یارا نیز در این مراسم بیان داشت: این پلاتو را با سرمایه‌گذاری صد درصد خصوصی و بدون هیچ نوع تسهیلات بانکی با هدف ترویج فرهنگ و هنر هرمزگان افتتاح کرده‌ایم.

*کاهش دغدغه‌های هنرمندان

وی گفت: ما به‌عنوان بخش خصوصی این مکان را تأسیس کردیم تا به سمت هنر مخاطب محور گام برداریم و هنرمندان بتوانند از این فضا استفاده بهتری داشته باشند و دغدغه تبلیغات و فروش بلیت را نداشته باشند.

خرمی افزود: می‌خواهیم کار فروش بلیت را یک تیم متخصص انجام دهد و کارگردان بدون دغدغه فروش بلیت فقط به کار و کیفیت اجرایش بیندیشد و فعالیت همزمان تیمی برای فروش و تبلیغات و تیمی برای اجرای هنری موفقیت را تضمین کند.

*درخواست استمداد

خرمی در این افتتاحیه خطاب به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حال شرکت‌های حوزه‌ی فرهنگ و گروه‌های نمایشی با توجه شرایط کرونا اصلاً خوب نیست و ای کاش ستاد کرونای هرمزگان تدبیری برای این اقشار بیندیشد.

وی افزود: امیدوارم با همکاری ستاد کرونا بتوانیم سالن‌های تئاتر و سالن‌های سرباز اجرای کنسرت‌ها را راه‌اندازی کنیم چرا که حداقل بالای 100 شغل در این وضعیت به سمت نابودی کامل پیش می‌روند.

خرمی در پایان گفت: این مژده را به هنرمندان هرمزگان می‌دهم که به‌زودی بزرگ‌ترین استودیو فیلم و صدا را در هرمزگان در همین مجموعه افتتاح خواهیم کرد.

پلاتوی یارا

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها