موج
کدخبر : ۳۶۷۳۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367366

درپی شیوع ویروس کرونا؛

معاون امور فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: درپی شیوع ویروس کرونا مراسم عتکاف امسال در مساجد و امامزادگان استان اصفهان برگزار نمی شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام ولی اله روان در خصوص برگزاری آئین اعتکاف در استان اصفهان ابراز داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین احتمال شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی  برگزاری این آئین در امامزادگان و مساجد ممنوع اعلام شده است.

وی افزود: در این زمینه مقرر شده است تولید و ضبط برنامه‌های مناسبتی در جوار امامزادگان انجام و از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی اطلاع رسانی شود.

این مقام مسئول در خصوص برنامه‌های ماه مبارک رجب در سال جاری ضمن تبریک این اعیاد اظهار داشت: در این زمینه با توجه به تشدید مجدد شیوع کرونا در استان اصفهان شیوه نامه برگزاری برنامه‌های این ایام برای ادارات سطح استان ابلاغ شده است.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه چنانچه شرایط بهبود یابد برگزاری حضوری برنامه‌های میلاد ائمه در جوار امامزادگان دارای فضای مناسب  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهیم داشت، ادامه داد:  چنانچه این امر محقق نباشد نوای مناجات و برنامه‌های این ایام از بلندگوی امامزادگان پخش خواهد شد.

وی با بیان اینکه تبلیغات محیطی برای گرامی داشت اعیاد ماه رجب در دستور کار امامزادگان قرار گرفته است، ابراز داشت: راه‌اندازی کاروان شادی با محوریت مراکز افق با هدف ایجد نشاط و طراوت  در سطح شهرستان‌ها در محیط‌های باز مانند میادین و محلات نیز در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین از برگزاری مسابقات پیامکی به مناسبت اعیاد ماه مبارک رجب خبر داد و گفت: این مسابقات از کانال شمیم افق برگزار خواهد شد و کانال های فضای مجازی بقاع در این زمینه همکاری دارند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اضافه کرد: پیش بینی مسابقاتی جهت آشنایی با سیره پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) نیز در دستور کار است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها