موج
کدخبر : ۳۶۷۲۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367232

معاون استانداری قم بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای برگزاری انتخابات سالم در قم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: هر دستگاهی باید چند بنر اطلاع‌رسانی با موضوع پیشگیری از شیوع کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در یک هفته آینده نصب و محتوای بنرها را نیز از دانشگاه علوم پزشکی دریافت کند.

بیژن سلیمان‌پور با اشاره به خطر شیوع ویروس کرونا، افزود: همه دستگاه‌ها باید به حوزه سلامت و درمان کمک کنند تا وضعیت بحرانی نشود.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده هر کجا نظارت توسط مردم اعمال شده، نتیجه بهتری دریافت شده و وضعیت نیز بهبود یافته است.

وی بیان کرد: با توجه به این‌که اگر به وضعیت قرمز برسیم کسادی کار باعث آزرده‌خاطری کسبه می‌شود، صاحبان کسب‌وکار باید از مشتری‌ها بخواهند از ماسک استفاده و از ازدحام مردم در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها جلوگیری کنند.

سلیمان‌پور با تاکید بر تغییر سبک زندگی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، ادامه داد: ویروس انگلیسی بسیار جدی‌تر است و اگر اپیدمی و فراگیر شود،‌ می‌تواند برای ما خسارت‌بار باشد.

وی تاکید کرد: امسال مراسم اعتکاف به دلیل خطر تجمع در محیط بسته و زمان طولانی این مراسم برگزار نخواهد شد.

وی ادامه داد: فروشگاه‌های بهاره نیز برگزار نخواهد شد و نظارت بر اصناف و اتحادیه‌های صنفی به خودشان محول شده است.

معاون استاندار قم با اشاره به گذشت یک سال از شیوع ویروس کرونا،‌ گفت: در این مدت جلوه‌های زیبای مواسات،‌ همدوستی، کمک‌های مومنانه، اخلاق، عاطفه و احسان در کشور بی‌نظیر بود و خیران، آحاد مردم و جهادگران پای‌کار آمدند تا در شرایط سخت هم‌وطنان را کمک کنند.

وی اضافه کرد: در کنار این مسائل دستاوردهایی در حوزه فضای مجازی، آموزش و خریدوفروش‌ها ایجاد شد و دولت الکترونیک توسعه یافت که به پیشرفت این بخش از زیرساخت کشور کمک می‌کند.

سلیمان‌پور در ادامه به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ اشاره و بیان کرد: ثبت‌نام از داوطلبان عضویت در شورای اسلامی شهرها از چهارشنبه ۲۰ تا روز سه‌شنبه ۲۶ اسفندماه و ثبت‌نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها از روز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ تا روز یکشنبه ۲۲ فروردین‌ماه خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ و ثبت‌نام داوطلبان میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری ۱۳ تا ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ خواهد بود.

وی تاکید کرد: ستاد انتخابات استان قم تمام مقدمات و تمهیدات برگزاری انتخابات خوب،‌ سالم،‌ باشکوه و با مشارکت حداکثری مردم در امنیت کامل را در دستور کار دارد.

سلیمان‌پور افزود: جلسه‌های مربوطه به‌صورت مرتب و مستمر تشکیل می‌شود و ستاد انتخابات شهرستان قم تدابیر لازم را برای آغاز فرآیندهای اجرایی انتخابات در دستور کار دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها