موج
کدخبر : ۳۶۶۹۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366966

نمایش «خرس» اثر چخوف روسی که به کارگردانی «عزیزالله سرانجامی» از چندی پیش در خانه نمایش مهرگان تهران روی صحنه است، 6 اسفند ماه دفتر اجرا را خواهد بست.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اجرای نمایش «خرس» به کارگردانی «عزیزالله سرانجامی» در 19 بهمن 99 با حضور پیشکسوت تئاتر و سینما ، «آتش تقی‌پور» در خانه نمایش مهرگان تهران آغاز شد و 6 اسفند ماه به کار خود پایان می‌دهد.

به اذعان بیشتر کسانی که آثار چخوف را می‌شناسند، نمایشنامه «خرس» از جمله بهترین نمایشنامه‌های این نویسنده روس است. در این اثر کمیک و جذاب، مَلّاکی، درگیر مشکلات مالی می‌شود و برای دریافت طلب خود، سراغ بدهکاری می‌رود که مدتی پیش از دنیا رفته است. رویارویی با همسر به عزا نشسته‌ی وی، آغاز یک درگیری و پایانی غیرمنتظره را رقم می‌زند.

عزیزالله سرانجامی، کارگردان اردبیلی این نمایش، درباره پیشینه هنری خود گفت: از سال ۶۴ وارد عرصه تئاتر شدم و پس از گذراندن دوره هنرجویی در هنرکده آناهیتا، این کار را به صورت حرفه‌ای ادامه دادم که نتیجه آن ۱۵ کار صحنه‌ای و 20 بازیگری است.

وی افزود: در مدت 20 سالی که در اردبیل سکونت داشتم، 10 کار روی صحنه بردم و اجرای خرس یکی از آنها بود که در سال ۸۶ صورت گرفت.

سرانجامی اظهار کرد: زندگی ما با تئاتر و صحنه گره خورده است؛ این که چطور در این شرایط و با وجود همه‌گیری کرونا کار کردیم، به عشق و وابستگی زندگی ما به هنر تئاتر، ارتباط مستقیم دارد.

وی اضافه کرد: حدود ۶ ماه پیش تمرین را آغاز کردیم و قرار بود آبان ماه اجرا کنیم که با تعطیلی سالن‌ها اجرا به تعویق افتاد؛ لذا در این مقطع زمانی از مسئولان و متولیان انتظار می‌رود بودجه‌ای در اختیار گروه‌های نمایشی قرار گیرد.

کارگردان نمایش خرس تصریح کرد: هنرمندان و به ویژه کسانی که در عرصه‌ تئاتر کار می‌کنند، بسیار مظلوم واقع شده‌اند؛ فقیرانه کار صحنه انجام می‌دهند، اما حمایت چندانی از آنها نمی‌شود.

وی ادامه داد: همیشه دغدغه و زندگی ما «صحنه» بوده و خوشحالیم که چراغ کم سوی صحنه تئاتر هنوز روشن است؛ اما با توجه به اینکه یک سال پشت خط مانده بودیم، امروز که پای کار آمده‌ایم، انتظار حمایت داریم تا انگیزه کار داشته باشیم.

سرانجامی گفت: در بدترین شرایط و پس از ۶ ماه تمرین، ۱۵ شب اجرا به ما داده شد که اگر همدلی و همیاری گروه نبود، این اتفاق شاید نمی‌افتاد.

بنا به این گزارش، مهدی خلیل‌زاده (بازیگر و کارگردان اردبیلی)، میترا قلعه‌پور و سحر محسنی، به عنوان نقش‌آفرینان این نمایش؛ سپهر سرانجامی، دستیار کارگردان و مجری طرح، سارا سعادت‌نیا، دستیار روابط عمومی و تبلیغات؛ فاطمه بهرامی، طراح صحنه و لباس؛ نفیسه نصرتی، منشی صحنه و مدیر صحنه؛ مژگان آزاد بخت، گریمور؛ فاطمه مجدنیا، تصویربردار و فاطمه عبدالرحیمی طراح پوستر و بروشور، سرانجامی را در این اجرا یاری می‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها