موج
کدخبر : ۳۶۶۹۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366901

معاونت نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: به منظور اجرای قانون حفاظت از خاک و با توجه به تأکید ریاست سازمان حفاظت محیط زیست و به منظور تحقق مبانی حفاظت از خاک در استان یزد، اداره کل حفاظت محیط زیست استان اقدام به شناسایی و پایش منابع و صنایع آلاینده خاک کرده و نمونه برداری و آنالیز منابع مذکور از نظر عناصر سنگین و شاخص‌های مرتبط دیگر را به انجام می رساند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا کوچک زاده معاونت نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان یزد از شناسایی و پایش منابع و صنایع آلاینده خاک در استان یزد خبر داد.

کوچک زاده تصریح کرد: ورود انواع مواد و آلاینده‌های حاصل از فعالیت‌های انسانی و صنعتی به درون خاک از جمله مشتقات نفتی، فلزات سنگین و مواد آلی سبب تغییر کیفیت آن شده و این مهم موجب تغییر ماهیت فیزیکی و شیمیایی خاک و در نتیجه آلودگی آن می شود.

وی  گفت: به منظور اجرای قانون حفاظت از خاک و با توجه به تأکید ریاست سازمان حفاظت محیط زیست و به منظور تحقق مبانی حفاظت از خاک در استان یزد، اداره کل حفاظت محیط زیست استان اقدام به شناسایی و پایش منابع و صنایع آلاینده خاک کرده و نمونه برداری و آنالیز منابع مذکور از نظر عناصر سنگین و شاخص‌های مرتبط دیگر را به انجام می رساند.

این مقام خاطر نشان ساخت؛ شماره تلفن 03538253303 داخلی 134 آماده دریافت گزارشات مربوط به دفع غیر اصولی و نامناسب هرگونه منابع آلاینده به خاک است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها